آموزش پیشرفته مکالمه زبان فرانسه

آزاده میردار
توسط

آموزش پیشرفته مکالمه زبان فرانسه

آموزش پیشرفته مکالمه زبان فرانسه

آموزش پیشرفته مکالمه زبان فرانسه قدم بعدی آموزش مقدماتی می‌باشد. این بخش بیشتر مختص دانشجویان، متقاضیان آزمون‌های استاندارد، افرادی که قصد مهاجرت و خروج از کشور به کشورها‌ی فرانسوی زبان دارند همچنین زبان‌آموزان ترم‌های بالاتر فرانسه و… می‌باشد. استاد با استفاده از متد‌های جدید و به روز تلاش می‌کند شرایط تدریس و کلاس را به بهترین شکل برنامه‌ریزی نماید، تا زبان‌آموز بیشترین دریافت را از آموزه‌های استاد داشته باشد. در طلوع کمبریج، کسب رضایت زبان‌آموز از کلاس‌های آموزشی مکالمه زبان فرانسه هدف اصلی ما می‌باشد. در ادامه بخش دیگری از تجربه‌های آموزشی کلاس مکالمه پیشرفته زبان فرانسه استاد عزیزمان خانم جعفری را ارائه می‌کنم.


نحوه‌ی آموزش پیشرفته مکالمه زبان فرانسه

آموزش پیشرفته مکالمه زبان فرانسه طلوع کمبریج، یکی دیگر از بخش‌های آموزشی کادر فرانسه است. این سطح آموزشی شامل همه گروه‌های سنی به خصوص، نوجوانان، دانشجویان و بزرگسالان همچنین، متقاضیان شرکت‌کننده در دوره‌های آزمون‌های بین‌المللی زبان فرانسه می‌باشد. اساتید در این دوره‌ها نکات خاصی را مد نظر قرار می‌دهند:

استاد در آموزش پیشرفته فرانسه، پیش از شروع کلاس کتاب‌های مکالمه با سطح کیفی استاندارد و کاربردی را به زبان‌آموز معرفی می‌کند. ناگفته نماند در طلوع کمبریج تعیین سطح دانش زبانی تک تک زبان‌آموزان سنجیده می‌شود. استاد در برنامه‌ریزی کلاس‌های آموزش مکالمه پیشرفته زبان فرانسه نکات زیر را مد نظر قرار می‌دهد

 • ارائه شیوه تدریس مناسب دروس زبان فرانسه با رویکرد ارتباطی
 • توجه ویژه به استفاده از واژگان مناسب کاربردی در مکالمات موضوعی زبان فرانسه
 • برنامه‌ریزی و طراحی طرح درس مناسب ویژه سطوح متوسطه intermediate و پیشرفته advanced
 • ارائه مکالمات موضوعی، موضوعاتی از قبیل روش‌های احوالپرسی، رسمی و مودبانه، روزمره،سرگرمی، علمی، و … .

در ادامه، قابل ذکر است مدرسین می‌بایست ساختار استاندارد روش تدریس را به طور جامع با استناد به کتب آموزشی روز پیاده‌سازی کنند. فصل مربوط به مکالمات حقیقی و سرگرم‌کننده که از میان زندگی روزانه اشخاص مختلف و بر حسب سن و رده‌بندی اجتماعی و شغلی و در نهایت دل مشغولی‌های آن فرد انتخاب می‌شود، مکررا بر سر کلاس تمرین شود. ضمنا باید محتوای دستوری مکالمات ذکر شده سبک بوده و به فراگیران اجازه دهد تا به صورت انحصاری بر روی واژگان جدید تمرکز کنند. نکته فراموش نشدنی در هر کلاس فایل‌های صوتی می‌باشد، که اساتید در کلاس با زبان‌آموز تمرین می‌کنند. نتیجه عملکرد صحیح استاد در کلاس، ارتقاء دانش زبانی زبان‌آموز در بخش مکالمه پیشرفته فرانسه خواهد بود.

مدرس در آموزش هر فصل مکالمه پیشرفته لازم است بر اصطلاحات و واژگان تاکید داشته باشد. در کلاس کاربرد صحیح عبارات در جملات و مکالمات را بطور مصداقی تمرین نماید. به زبان ساده و شیوا در تدریس مکالمات قرانسه از تکنیک‌های جدول سازی لغات، بیان متضاد و مترادف کلمات، استفاده نماید. مدرس نمونه مکالمات کوتاه و کاربردی با موضوعات خاص را در کلاس مطرح کند. مکالمات متنوعی انتخاب نمایند تا واژگان متناسب با جملات کاربردی را در آن متون معرفی نمایند.

لازم به تاکید است در آموزش خصوصی مکالمه پیشرفته فرانسه تمامی نمونه مکالمات چه در کتاب‌های استاندارد و چه از طرف مدرس باید با از سطح آسان به سخت طراحی و آماده شود. با ارائه آزمون‌ها تمرین‌های واژگان را به مرحله ارزیابی و بررسی برساند تا بتواند نقاط ضعف و قوت زبان‌آموز را محک بزند.

در نهایت رسالت مدرس در آموزش پیشرفته مکالمه، تکرار و مرور و تعامل با زبان‌آموز است تا مهارت گفتار را با تلفظی درست و با اعتماد به نفس بالا در زبان‌‌آموز تقویت کند. در این بین زبان آموز قادر به انتقال افکار خود در قالب بیانی رسا، روان و با درنگ کم می‌باشد. تمام این عوامل با انتقال انرژی و صبر لازم از سوی مدرس و متقابلا پشتکار و همکاری و ممارست زبان آموز محقق خواهد شد.


نمونه مکالمه تمرینی در اولین جلسه کلاس مکالمه پیشرفته

در اینجا لازم است تا مکالمه منتخبی را از میان یکی از این کتاب‌های استاندارد یاد شده برای مخاطبان گرامی معرفی کنیم:مکالمه درباره‌ی دادن هدیه به دوستی است. کلر به پیر یک هدیه می‌دهد و کلمات و عبارت کاربردی بین دو طرف ردوبدل می‌شود:


آموزش مکالمه پیشرفته

Claire : pierre, j’ai un petit cadeau pour toi.ça vient de Chine.
Pierre : Comme c’ est gentil ! Qu’ est-ce que c’ est ?
Claire : Regarde, j’ espère que tu vas aimer… Attention, c’ est fragile !
Pierre : Oh ! une théière. Elle est magnifique. Merci, ça me fait très plaisir.
Claire : Je t’ en prie. Je sais que tu bois beaucoup de thé…
Pierre : Tiens, d’ ailleurs, tu veux un thé ?
Clairre: Non merci, mais je veux bien un petit café, s’il te plaît.

یک هدیه ساخت کشور چین

کلر: پیر، من یک کادوی کوچک برای تو دارم که ساخت کشور چین است.

پیر: چقدر به من لطف داری! چیست؟

کلر: نگاه کن، امیدوارم که آن را دوست داشته باشی / خوشت بیاید … احتیاط کن…شکستنی است!
پیر : اوہ! یک قوری. عالی است. ممنون… خیلی خوشم آمد.

کلر: خواهش می‌کنم / قابل ندارد. من می‌دانم که تو خیلی چای می‌نوشی…

پیر: عجب، حالا، یک چای می‌نوشی؟

کلر: نه ممنون، اما بسیار مایلم که یک قهوه کوچک بنوشم، لطفا.


آموزش زبان فرانسه در وب سایت طلوع کمبریج

آموزش مکالمه پیشرفته فرانسه

در وب سایت طلوع کمبریج، تلاش می‌شود تا زبان‌آموزان و کاربران را با مفاهیم آموزشی زبان فرانسه، ازقبیل: آخرین مقالات آموزشی، آشنایی زبان آموزان با تکنیک‌های یادگیری زبان فرانسه، استراتژی‌های یادگیری زبان و مهارت‌های چهارگانه زبان فرانسه و تمرین‌های کاربردی زبان فرانسه آشنا شوند.

عناوین مهم آموزشی زبان فرانسه در وب سایت طلوع کمبریج شامل موارد زیر می‌باشد:

آموزش مکالمه زبان فرانسه

در سایت طلوع کمبریج، در این بخش به مباحث مکالمه زبان فرانسه در زمینه‌های مختلف از لحاظ تئوریک و نمونه‌های آموزشی عملکردی مطالب آموزشی ارائه می‌شود. آموزش مکالمه فرانسه به زیر گروه‌های زیر تقسیم می شود:

 • آموزش مقدماتی مکالمه زبان فرانسه
 • آموزش پیشرفته مکالمه زبان فرانسه
 • آموزش مکالمه تجاری زبان فرانسه
 • آموزش مکالمه زبان فرانسه در سفر

آموزش گرامر زبان فرانسه

در سایت طلوع کمبریج دربخش اموزش فرانسه، بخش دیگر به نام آموزش گرامر زبان فرانسه تشکیل شده است. در این فسمت درباره گرامر و دستور زبان فرانسه در دو سطح مقدماتی و پیشرفته مطالب آموزشی در اختیار کاربران و زبان‌آموزان قرار خواهد گرفت. دربخش پیشرفته نیز ابتدا بخش آموزش متوسطه گرامر و دستور زبان سپس آموزش پیشرفته گرامر فرانسه ارائه خواهد شد. بنابراین، این بخش شامل موارد زیر می‌باشد:

 • آموزش مقدماتی گرامر زبان فرانسه
 • آموزش پیشرفته گرامر زبان فرانسه

آموزش خصوصی درک مطلب زبان فرانسه

سایت طلوع کمبریج در بخش آموزش درک مطلب فرانسه دو سطح، آموزش مقدماتی و پیشرفته درک مطلب زبان فرانسه تقسیم می‌شود. استرتژی‌های خواندن و درک مطلب زبان فرانسه، راهکارهای آموزشی دربهبود مهارت خواندن و درک مطلب در دو سطح مقدماتی و متوسطه – پیشرفته به شکل زیر قابل ارائه می باشد:

 • آموزش مقدماتی درک مطلب فرانسه
 • آموزش پیشرفته درک مطلب فرانسه

نحوه برگزاری آموزش خصوصی مکالمه پیشرفته کلاس‌های طلوع کمبریج

آموزش مکالمه پیشرفته فرانسه

گروه آموزش خصوصی زبان‌های انگلیسی و فرانسه در طلوع کمبریج به دنبال یافتن راه‌های جدید و تخصصی برای حل مشکلات آموزشی مکالمه زبان انگلیسی متقاضیان خود می‌باشد. در این بین از اساتید حرفه‌ای خود برای برگزاری کلاس‌های تک نفره در محل مورد نظر(منزل یا محل کار) زبان آموز بهره می‌برد. آموزش مکالمه زبان با توجه به نیاز زبان‌آموزان توسط مشاورین مرکز برنامه‌ریزی می‌شود. مشاورین ما با ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان با دریافت نیاز و خواسته زبان‌آموز از مجموعه و کلاس‌ها، برنامه مدون و قابل قبولی با رضایت شما  تدوین می‌کند. کلاس‌ها در جلسه اول با حضور مدیریت آموزشی مجموعه و استاد مورد نظر برگزار می‌شود. در این جلسه زبان آموز با استاد و نحوه تدریس استاد با نظارت مدیریت ، آشنا می‌شود . پس از توافق طرفین و رضایت ازکیفیت کلاس و نحوه آموزش، جلسات آغاز میشود. لازم به ذکر است کلاس ها توسط مدیریت و مشاورین کاملا نظارت می‌‌شود. در صورت بروز مشکلات آموزشی و … مدیریت دخالت مستقیم داشته و به حل مساله می‌پردازد.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
 • زبان آموز
  نیلوفر

  چه توضیح خوبی

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-235-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-235-1193
رایتلیهای عزیز0922-327-6626

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش خصوصی مکالمه پیشرفته زبان فرانسه conversationآموزش خصوصی مکالمه پیشرفته زبان فرانسهمکالمه فرانسه پیشرفته