آموزش مهارت نوشتن آزمون تافل

آزاده میردار
توسط

آموزش مهارت نوشتن آزمون تافل

درباره آموزش مهارت نوشتن آزمون تافل

آموزش مهارت نوشتن آزمون تافل ادامه درسهای پیشین تحت عنوان نمونه رایتینگ امتحان تافل است. درس قبل نیز برای شما 5 دلیل عمده برای بهبود مهارت نوشتن writing در امتحان تافل را توضیح دادیم. امروز نیز با 5 راهکار دیگر آشنا می‌شوید. آزمونهای تخصصی زبان را در سایت طلوع کمبریج دنبال کنید.

آموزش مهارت نوشتن آزمون تافل

آموزش مهارت نوشتن آزمون تافل بخش مهمی در آموزش‌های تافل است. زیرا بخشی که داوطلبین به نمره آن نیاز دارند. بنابراین هر چه بیشتر در این زمینه بخوانید کم خوانده‌اید. بنابراین ادامه مطلب امروز را از دست ندهید.

محتوای آموزش مهارت نوشتن آزمون تافل

6. یک طرح کلی قبل از شروع به نوشتن داشته باشید

 یک طرح کلی قبل از شروع به نوشتن داشته باشید یعنی برای نوشتن فورا دست به کار نشوید.

1 تا 3 دقیقه به این فکر کنید چطور می‌خواهید بنویسید. دلایل و مثال‌ها را فهرست‌وار بنویسید. شما مجبورید بین دو بحث متفاوت یکی را انتخاب کنید. برای یک طرف اگر دلایل و جزئیات بیشتری در ذهن برای نوشتن دارید تصمیم به نوشتن در آن جهت بگیرید حتی اگر در واقعیت با آن کاملا موافق نیستید. مهم اینست با این انتخاب متن، قوی‌تری می‌نویسید.


7. یک جمله به شکل جمله نظری پایه بنویسید.

اولین جمله‌ای که ارزیاب شما می‌بیند، جمله پایه است. بنابراین از نظر گرامری و ساختاری و استفاده نوع کلمات باید واضح و درست باشد و ایده اصلی و جواب صریحی به عنوان امتحان رایتینگ باشد.

For example, if your prompt says, “In some countries, teenagers have jobs while they are still students. Do you think this is a good idea?” I can write “I think it’s a good idea for teenagers to have jobs while they are still students” or “I don’t think it’s a good idea for teenagers to have jobs while they are still students.”

اگر در سئوال شما جمله‌ای می‌گوید که “در برخی کشورها نوجوانان در حال تحصیل شغل دارند. بنظر شما ایده خوبی است؟” از این ایده می‌توانید استفاده کنید و آن را در متن خود بکار برید.

مثلا”من فکر نمی‌کنم اینکه در برخی کشورها نوجوانان در حال تحصیل شغل دارند. ایده خوبی باشد ”
یا برعکس بنویسید و بگویید که موافق هستید.
براحتی می‌توانید از جملات سئوال در متن خود استفاده کنید و در عین حال جمله قوی‌تری خلق کنید. بقیه جملات حول همین جمله اصلی ساخته می‌شود و به شکلی قوی و آشکار عقیده خود را ابراز می‌کنید.

در روز امتحان متوجه می‌شوید که عنوانی که باید راجع به آن بنویسید، کاملا جدید است و مشابه موضوعات متفاوتی که نوشتید، نیست. برای نوشتن نیاز به دانش خاصی ندارید نگران نباشید اگر به اندازه کافی تمرین کرده باشید، به راحتی از پس امتحان بر می‌آیید.


8. دلایل مشخص با جزئیات ارائه کنید.

دلیل یک جواب می‌تواند یک نمره بیشتری نصیب شما کند یا برعکس نمره شما را کم کند.
برای گرفتن نمره بالا شما به دلایلی با ساختار درست با جزئیات دقیق و روشن نیازمندید. هرگاه در منزل تمرین می‌کنید به این نکات توجه کنید.
شما نباید آمار بدهید چون آنچه می‌نویسید یک مقاله تحقیقی نیست. در عوض، از حقایقی از دانش عمومی بنویسید و از آنها دفاع یا حمایت کنید و جمله نظری خود را بنویسید.


9. روی موضوع متمرکز باشید

متاسفانه شما نمی‌توانید موضوع را انتخاب کنید یا آن را عوض کنید. فقط موضوعی که در امتحان داده شده را بنویسید.
.
ارزیاب‌های امتحان تافل همیشه در پی یافتن افرادی هستند که متن‌های آماده را از جایی کپی کرده و می‌نویسند. این رایتینگ ها کمترین نمره را می‌گیرند. هیچگاه سعی نکنید چیزی را حفظ کنید و دقیقا آن را در متن خود بکار ببرید. سعی کنید از متن‌های متنوع استفاده و از حفظ کردن بپرهیزید. صادق بودن در هنگام رایتینگ مفیدتر و اثربخش‌تر است.


10 متنی که نوشتید ویرایش کنید. البته اگر وقت دارید.

حتی نویسندگان بومی هم اشتباهات گرامری یا اسپلینگ در رایتینگ خود دارند. سعی کنید 1 تا 3 دقیقه وقت را نگه دارید و متن کامال شده را در انتها چک کنید. البته هر چه گرامر شما قویتر شود، اشتباهات شما خیلی کمتر می شود. اما همیشه باید مترصد اشتباهات گرامری کوچک باشید.

موفق باشید تا می توانید تمرین کنید تا دفعه بعد.

 


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-235-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-235-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تمرین نمونه رایتینگ امتحان تافلنمونه رایتینگ امتحان تافلآزمون تخصصی TOEFLاعلام زمان برگزاری آزمون‌های تافلزمان برگزاری آزمون‌های تافلآزمون تخصصی TOEFL