آموزش مهارت خواندن آزمون تافل

آزاده میردار
توسط

آموزش مهارت خواندن آزمون تافل

محتوای آموزش مهارت خواندن آزمون تافل

آموزش مهارت خواندن آزمون تافل چگونه است؟ همانطور که می‌دانید بخش اول در امتحان تافل reading است که شامل متن‌های طولانی از خواندن است ( حداقل 6 پاراگراف) در مورد موضوعات متفاوت. این موضوعات جزء مطالب فنی هستند و ضمنا متنها همیشه به شکل آکادمیک است.
بخش reading شامل 3 یا 4 متن آکادمیک است که سئوالات به شکل تست بکار می‌رود. این سئوالات دانش لغت و درک کلی داوطلب را از متن ها مورد آزمایش قرار می‌دهند. توانایی در استنباط و خلاصه کردن اطلاعات در متن در بخش خواندن حیاتی است.

آموزش مهارت خواندن آزمون تافل

آموزش مهارت خواندن آزمون تافل با اینکه جزء قسمتهای سخت است اما جای نگرانی نیست. حسن بخش خواندن اینست که می‌توانید برگردیم و متن را بارها و بارها بخوانیم.

واقعیت اینست که اگر برای این بخش تمرین نکنید و از تکنیک‌ها استفاده نکنید نمره خوبی نخواهید گرفت.
این بخش مثل بخش‌های دیگر 30 نمره دارد. شما می‌توانید با گرفتن نمره بالا جبران بخش گوش کردن و نوشتن را بکنید.


1. Improve Your Reading Speed

سرعت خواندن خود را افزایش دهید

سرعت خواندن خود را افزایش دهید؛ در امتحان تافل زمان حیاتی است. در بخش‌های دیگر زمان بسیار اهمیت دارد. در مباحث آموزش مهارت خواندن آزمون تافل همیشه گفته می‌شود در صحبت کردن، شما 15 ثانیه آماده می‌شوید تا 45 ثانیه صحبت کنید. در گوش کردن، شما می توانید دیالوگ را بشنوید وقتی برای شما گذاشته می‌شود.
بخش خواندن جایی است که حس زمان و سرعت اهمیت دارد اما فقط شما خودتان به تنهایی می‌توانید آن را تحت کنترل داشته باشید.
در بخش خواندن 56 سئوال از 3 تا 4 متن خواهید داشت و حداکثر زمان 80 دقیقه است. بدین معنی که شما فقط 5 دقیقه وقت دارید تا متنی را بخوانید و یک دقیقه وقت دارید تا به هر سئوالی در بخش خواندن جواب دهید.

علاوه بر مطالعه متن‌های آکادمیک تافل، منابع انگلیسی دیگری مثل ادبیات انگلیسی روزنامه، مجله و کتاب داستان بخوانید تا سرعت خواندن شما بالا رود.


2. Work on Your Comprehension Speed

 روی سرعت درک مطلب خود کار کنید.

وقتی روی سرعت خواندن خود کار کنید در آموزش مهارت خواندن آزمون تافل شما نیاز دارید که خودتان را آرام کنید و از استرس دادن به خود از کلمه جدید اجتناب کنید. بخش خواندن پر از کلمات پرچالشی است که قبلا دیده نشده. (کلمات unseen)
آنچه در بخش آموزش مهارت خواندن آزمون تافل خواندن بررسی می‌شود، توانایی دانستن معنی نیست بلکه توانایی فهمیدن جملات و درک معنی از طریق ارتباطی است که بین کلمات و جملات می‌توان ایجاد کرد.
وقتی‌که شما با یک کلمه برخورد می کنید و معنی آن را درک نمی کنید، اولین تصمیم شما اینست که دیکشنری معنی کلمه را چک کنید. وقتی دیکشنری در دسترس شما نیست سعی می کنید که معنی آن را حدس بزنید. اگر دیکشنری نداشته باشید ممکن است نگران شوید و ممکن است کلی از وقت با ارزش شما در امتحان تافل به هدر رود.
بنابراین، سعی کنید آرام باشید و خودتان را مجبور کنید که کلمات ناشناخته را حدس بزنید در عین حال باید معنی کلمات ناشناخته را رها کرده و کل متن را درک کنید حتی اگر معنی برخی از کلمات را نمی‌دانید.


3. Learn Specific Vocabulary

کلمات معینی را یاد بگیرید

کلمات معینی را یاد بگیرید بدین معنا که وقتی متنی را می‌خوانید می‌توانید کلمات را چک کنید _ چه در کلاس چه در منزل برای خودتان مطالعه می‌کنید _ و بدین شکل دامنه لغات شما بتدریج افزایش پیدا می‌کند.

هرگاه تمرینی انجام می‌دهید بدون توجه به معانی کلمات، به تست‌ها جواب دهید و پس از پایان تست کلمات جدید را چک کنید. این روش خیلی شبیه امتحان واقعی تافل است.

کلمات را لیست کنید و در دیکشنری انگلیسی به انگلیسی معنی آنها را چک کنید. تا آنجا که ممکن است نباید از دیکشنری فارسی به انگلیسی اجتناب کنید.

دیکشنری انگلیسی به انگلیسی برایتان خیلی مفید است. شما نه تنها با معنی کلمه مورد نظرتان آشنا می شوید بلکه با دسته بزرگی از مترداف‌ها و متضادها را یاد می‌گیرید.
دامنه لغات شما ارتقا می‌یابد و اعتماد به نفس شما بالطبع بالا می رود. تا روز امتحان شما معنی دامنه وسیعی از کلمات را می‌دانید.


4. Keep Moving .Timing is everything in TOEFL.

ادامه دهید

ادامه دهید در آموزش مهارت خواندن آزمون تافل اساتید همیشه مطرح می‌کنند: وقت بسیار اهمیت دارد. امتحان خواندن برای هر سئوال حداکثر 4 دقیقه وقت دارید. برای هر متنی 3 تا 4 دقیقه وقت دارید تا بخوانید و احتمالا باید بیش از یک بار هر متنی را بخوانید که کار سختی است

برای موفق شدن شما نیاز دارید تا سرعت خواندن خود را ارتقا دهید.

 • با گرفتن زمان، تست بزنید تا متوجه شوید چه مدت زمان برای جواب دادن به هر متن نیاز دارید.
 • هر کسی سرعت متفاوتی در خواندن دارد.
 • شما باید آرام آرام سرعت خواندن خود را برای یک متن خاص افزایش دهید تا بسرعت ایده آل برسید.
 • متن‌هایی که در امتحان تافل استفاده می‌شوند از نظر درجه سختی با هم متفاوتند.
 • سریع متن را بخوانید.
 • به کلمات کلیدی توجه کنید.
 • کلمات نا آشنا را رها کنید و توجه کنید که در امتحان خواندن حتی ممکن است که کلمات سختی وجود داشته باشند که حتی مردم بومی هم ندانند.
 • بیاد داشته باشید که امتحان تافل کاملا خاص است.
 • جواب تست ها بسیار به هم شبیه هستند که براحتی داوطلب را دچار اشتباه می کند. بنابراین، شما مجبورید که متن را با دقت هر چه تمام تر بخوانید.
 •  سعی کنید متن ها را با عدد شماره گذاری کنید تا بتوانید به سرعت مثلا خط 29 یا 47 را پیدا کنید. بطور مثال می‌توانید هر 5 خط را با مضربی از 5 شماره بگذارید. با این کار وقت شما تلف نمی‌شود.
 • هنگام امتحان خواندن تافل یک نفس عمیق بکشید و اجازه ندهید تا امتحان خواندن شما را خسته کند.

سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

درباره مدرک تافلمدرک تافلآزمون تخصصی TOEFLمحتوای آموزش مهارت شنیداری آزمون تافلآموزش مهارت شنیداری آزمون تافلآزمون تخصصی TOEFL