آموزش مهارت خواندن آزمون آیلتس

آزاده میردار
توسط

آموزش مهارت خواندن آزمون آیلتس

محتوای آموزش مهارت خواندن آزمون آیلتس

آموزش مهارت خواندن آزمون آیلتس دارای نکات فراوانی است. امروز شما با دو نکته مهم و ضروری skimming و scanning آشنا می‌شوید. آموزش زبان انگلیسی و تدریس آزمونهای تخصصی زبان را با حرفه‌ای‌ترین اساتید در طلوع کمبریج شروع کنید.

آموزش مهارت خواندن آزمون آیلتس

آموزش مهارت خواندن آزمون آیلتس را با یادآوری مباحث آموزش درک مطلب زبان انگلیسی آغاز می‌کنم. همانطور که در گذشته توضیح داده شد برای اینکه مهارت خواندن در آزمون‌های تخصصی زبان را بهبود ببخشید باید به نکات و استراتژی‌های خواندن توجه کنید. مواردی مثل:

  • روزانه متون انگلیسی بخوانید حداقل یک صفحه.
  • در حین خواندن داستان یا متن سرنخ‌های پیش بینی کننده متن را پیدا کنید.
  • کمتر به ترجمه متن توجه کنید.
  • در خواندن متن بیشتر به عبارات بپردازید تا کلمات به تنهایی.
  • به حرکات چشمان و سرتان توجه کنید. و … .

اما امروز درباره موضوع آموزش مهارت خواندن آزمون آیلتس با دو استراتژی دیگر خواندن آشنا می‌شوید.  در ادامه به آن خواهم پرداخت.

آموزش مهارت خواندن آزمون آیلتس در اسکن و اسکیم کردن

آموزش مهارت خواندن آزمون آیلتس در اسکن و اسکیم کردن را بطور خلاصه برای شما شرح می‌دهم: اسکن کردن و اسکیم کردن در خواندن کاملا حائز اهمیت است.

هرگاه بحث از خواندن به میان می‌آید، زمان نقش حیاتی ایفا می‌کند. اگر زبان آموز وقت را از دست می‌دهد می‌تواند از از 5 دقیقه برای کامل کردن همه تمرین خواندن خود استفاده کند. یکی از بهترین راههای بهره بردن از زمان و جلوگیری از هر گونه تلف شدن آن است. در این حالت استفاده از روش skim و scan مناسب‌ترین روش است.

skim یا اصطلاحا اسکیم کردن یعنی بطور سطحی خواندن متن در امتحان آیلتس.

scan، روش بررسی اجمالی در خواندن است. این روش اطلاعات دقیق را از متن مثل تاریخ، عقاید، نقل قول‌ها، مقایسه‌ها یا هر چیزی که در مقاله مورد نظر مهم است را بیرون می‌کشد.

در اسکن کردن زبان آموزان باید سریع به سئوالان نگاهی بیندازند. آنها باید بطور سطحی و سریع متن را بخوانند تا اطلاعات مورد نظر را بیابند. سپس دوباره به سئوالات برگردند و جواب دقیق را در متن مورد نظر پیدا کنند.

آموزش مهارت خواندن آزمون آیلتس در اسکن و اسکیم کردن را با این نکته ادامه می‌دهیم. اگر داوطلبی متن امتحان را کلمه به کلمه بخواند هرگز موفق نمی‌شود. زیرا نمی‌تواند همه‌ی متن‌های امتحان را بخواند و به پرسش‌ها جواب دهد. بنابراین بدون شک، در این حالت بخشی از سئوالات را از دست خواهد داد. در نتیجه مجددا یادآوری می‌کنم که توجه به تکنیک‌های خواندن و درک مطلب، یعنی اسکن و اسکیم کردن برای موفقیت در آزمون آیلتس کاملا ضروری به نظر می‌رسد.

 


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-235-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-235-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

محتوای کارگاه آیلتسکارگاه آیلتسآزمون تخصصی IELTSمحتوای نمونه رایتینگ آزمون آیلتسنمونه رایتینگ آزمون آیلتسآزمون تخصصی IELTS