آموزش مقدماتی درک مطلب فرانسه

آزاده میردار
توسط

آموزش مقدماتی درک مطلب فرانسه

آموزش مقدماتی درک مطلب فرانسه

آموزش مقدماتی درک مطلب فرانسه ، عنوان بحث امروز است. در یادگیری زبان فرانسه و هر زبان دیگر نکته مهم و حائز اهمیت دریافت صحیح از مفهوم متن و آشنایی با معنی کلمات و عبارات است. بدین منظور هر زبان‌آموز باید از تکنیک‌های موجود برای تقویت مهارت درک مطلب و خواندن استفاده کند. در این میان، نقش استاد در کلاس خصوصی طلوع کمبریج بسیار پر رنگ است. استاد در مبحث آموزش خصوصی زبان فرانسه، به مهارت درک مطلب توجه ویژه نموده و با تمرین‌های مکرر و کاربردی کمک زیادی به بهبود یادگیری مکالمه زبان فرانسه زبان‌آموز خواهد کرد.


آموزش مقدماتی درک مطلب فرانسه

در آموزش مقدماتی درک مطلب فرانسه، در وهله اول لازم است تا به شرح فرآیند درک مطلب بپردازیم: درک مطلب در زبان فرانسه به معنی، توانایی خواندن متن و پردازش آن و فهم معنای واژگان است. این فرآیند به مهارت‌های دیگری از جمله تشخیص واژگان وابسته است چرا که صرف زمان زیاد برای خواندن آنها در فرآیند درک مطلب تداخل ایجاد می‌کند.

از آنجایی که یادگیری زبان فرانسه تا حدودی نسبت به زبان‌های دیگر کمی دشوار است، خواندن متون مختلف بویژه همراه با فایل‌های صوتی از مؤثرترین روش‌های یادگیری آن است. البته ناگفته نماند که متون درک مطلب و خواندن، بهتر است بصورت سطح‌بندی شده باشند. در این میان استفاده از کتب داستانی سطح بندی شده می‌تواند مهارت خوانداری و شنیداری را گام به گام در مخاطب تقویت کند . پاسخ به تست‌هایی که در پایان متون بخش‌بندی شده این کتاب‌ها قرار دارد به تقویت این مهارت کمک شایانی می‌کند. در ابتدای راه آموزش زبان فرانسه خاطر نشان کردن این نکته به زبان آموز الزامی است:

 • از اتلاف وقت بر روی واژگانی که معنای آن را نمی‌دانیم حذر کرده و تمرکز خود را بر روی ساختار جملات بگذاریم.
 • فرانسوی بیاندیشیم و سعی بر یادگیری مفهوم لغات به زبان فرانسه کنیم.
 • عادت مراجعه به دیکشنری فارسی را به تدریج کنار بگذاریم.

نحوه‌ی آموزش مقدماتی درک مطلب فرانسه

معرفی کتاب‌های آموزشی مقدماتی همراه با مکالمات و متون درک مطلب در به خاطر سپردن اصطلاحات و واژگان و ساختارهای زبانی دیگر در حافظه بلندمدت زبان‌آموز نقش مهمی دارد. و مهارت‌های زبانی دیگر او را نیز تقویت خواهد کرد. چرا که روند تند خوانی را به او آموخته و گوش سپردن همزمان به فایل‌های صوتی در تقلید لهجه و نیز در سرعت گفتار او مؤثر خواهد بود.


آموزش زبان فرانسه در وب سایت طلوع کمبریج

در وب سایت طلوع کمبریج، تلاش می‌شود تا زبان‌آموزان و کاربران را با مفاهیم آموزشی زبان فرانسه، از قبیل: آخرین مقالات آموزشی، آشنایی زبان‌آموزان با تکنیک‌های یادگیری زبان فرانسه، استراتژی‌های یادگیری زبان و مهارت‌های چهارگانه زبان فرانسه و تمرین‌های کاربردی زبان فرانسه آشنا شوند.

عناوین مهم آموزشی زبان فرانسه در وب سایت طلوع کمبریج شامل موارد زیر می‌باشد:

آموزش مکالمه زبان فرانسه

در سایت طلوع کمبریج، در این بخش به مباحث مکالمه زبان فرانسه در زمینه‌های مختلف از لحاظ تئوریک و نمونه‌های آموزشی عملکردی مطالب آموزشی ارائه می‌شود. آموزش مکالمه فرانسه به زیر گروه‌های زیر تقسیم می‌شود:

 • آموزش مقدماتی مکالمه زبان فرانسه
 • آموزش پیشرفته مکالمه زبان فرانسه
 • آموزش مکالمه تجاری زبان فرانسه
 • آموزش مکالمه زبان فرانسه در سفر

آموزش گرامر زبان فرانسه

در سایت طلوع کمبریج در بخش آموزش فرانسه، بخش دیگر به نام آموزش گرامر زبان فرانسه تشکیل شده است. در این قسمت درباره گرامر و دستور زبان فرانسه در دو سطح مقدماتی و پیشرفته مطالب آموزشی در اختیار کاربران و زبان‌آموزان قرار خواهد گرفت. دربخش پیشرفته نیز ابتدا بخش آموزش متوسطه گرامر و دستور زبان سپس آموزش پیشرفته گرامر فرانسه ارائه خواهد شد. بنابراین، این بخش شامل موارد زیر می‌باشد:

 • آموزش مقدماتی گرامر زبان فرانسه
 • آموزش پیشرفته گرامر زبان فرانسه

آموزش درک مطلب زبان فرانسه

سایت طلوع کمبریج در بخش آموزش خصوصی درک مطلب فرانسه دو سطح، آموزش مقدماتی و پیشرفته درک مطلب زبان فرانسه تقسیم می‌شود. استرتژی‌های خواندن و درک مطلب زبان فرانسه، راهکارهای آموزشی دربهبود مهارت خواندن و درک مطلب در دوسطح مقدماتی و متوسطه – پیشرفته به شکل زیر قابل ارائه می‌باشد:

 • آموزش مقدماتی درک مطلب فرانسه
 • آموزش پیشرفته درک مطلب فرانسه

 نحوه برگزاری آموزش خصوصی کلاس‌های تک نفره طلوع کمبریج

گروه آموزش خصوصی زبان‌های انگلیسی و فرانسه در طلوع کمبریج به دنبال یافتن راه‌های جدید و تخصصی برای حل مشکلات آموزشی مکالمه زبان انگلیسی متقاضیان خود می‌باشد. در این بین از اساتید حرفه‌ای خود برای برگزاری کلاس‌های تک نفره در محل مورد نظر (منزل یا محل کار) زبان آموز بهره می‌برد. آموزش مکالمه زبان با توجه به نیاز زبان‌آموزان توسط مشاورین مرکز برنامه‌ریزی می‌شود . مشاورین ما با ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان با دریافت نیاز و خواسته زبان آموز از مجموعه و کلاس‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، برنامه مدون و قابل قبولی با رضایت شما  تدوین می‌کند. کلاس‌ها در جلسه اول با حضور مدیریت آموزشی مجموعه و استاد مورد نظر برگزار می‌شود. در این جلسه زبان آموز با استاد و نحوه تدریس استاد با نظارت مدیریت ، آشنا می‌شود. پس از توافق طرفین و رضایت ازکیفیت کلاس و نحوه آموزش، جلسات آغاز می‌شود. لازم به ذکر است کلاس‌ها توسط مدیریت و مشاورین کاملا نظارت می‌شود. در صورت بروز مشکلات آموزشی و … مدیریت دخالت مستقیم داشته و به حل مساله می‌پردازد.


زمینه فعالیت مرکزخصوصی زبان طلوع کمبریج

 

دوره‌های آموزشی در مرکز خصوصی زبان طلوع کمبریج:

 • آزمون‌های انگلیسی TEF ,IELTS, TOEFI, TOLIMO ,EPT, MSRT, GRE, TCF و … توسط اساتید متخصص و باتجربه .
 • برگزاری کلاس‌های خصوصی مکالمه برای کودکان و بزرگسال از پایه تا پیشرفته
 • کلاس‌های ویژه مکالمات بازرگانی و تجاری ویژه تجار و مشاغل خاص
 • گرامر و دروس مدرسه و دانشگاه
 • ترجمه تخصصی انواع متون
 • ترجمه فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی
 • ترجمه تخصصی مقالات جهت ارسال به ژورنال‌ها
 • ویرایش تخصصی مقالات علمی
 • ویرایش انواع متون انگلیسی
 • قبول ترجمه کتاب
 • آموزش ترجمه از مبتدی تا تخصصی با بهترین متدهای آموزشی
 • انجام پروژه‌های کلاسی رشته‌های مترجمی و ادبیات و آموزش انگلیسی

سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
 • زبان آموز
  نیلوفر

  شرح و توضیح خوب و بجایی بود

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-235-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-235-1193
رایتلیهای عزیز0922-327-6626

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

درک مطلب فرانسهتمرین درک مطلب و خواندن فرانسهدرک مطلب فرانسه مقدماتی