آموزش زبان

آزاده میردار
توسط

آموزش زبان

دوره آموزش زبان language teaching

آموزش زبان دوم یکی از شاخص های توسعه در هر جامعه و ملتی محسوب می‌شود. تعاملات فرهنگی، روابط اجتماعی و سیاسی بین ملت‌ها، ایجاد روابط اقتصادی، شناخت فرهنگ ها و ملل مختلف، پیشرفت علوم و توسعه علم و فناوری، آگاهی از تحقیقات و پژوهش‌های روز دنیا و صدها دلیل منطقی دیگر از جمله دلایلی است که بشر امروز به فکر رشد و توسعه آموزش زبان دوم می‌باشد.


نحوه آموزش زبان

براستی نحوه آموزش زبان چگونه است؟ اگر به تاریخچه آموزش زبان نگاهی بیندازیم می‌بینیم نیاز به یادگیری و آموزش زبان، بسیار قدیمی تر از تاریخچه انسان است. قرن‌ها زبان لاتین، زبان غالب آموزش و پرورش، زبان تجارت، زبان مذهب در حکومت های اروپایی بود. تا اواخر قرن شانزدهم نیز تغییر چشمگیری در آموزش زبان لاتین توسط کشورهای اروپایی دیده می‌شود.

آموزش زبان در سایت طلوع کمبریج با هدف آموزش زبان انگلیسی و فرانسه برنامه ریزی شده است. هریک از زبان‌ها در حیطه‌های زیر بصورت تدریس خصوصی  و آموزش آنلاین رایگان به زبان آموزان خدمات داده می‌شود:

 •  آموزش مکالمه زبان
 • آموزش گرامر زبان
 • آموزش درک مطلب زبان
 • آزمون‌های تخصصی زبان
 • لغات و اصطلاحات
 • ترجمه متون

آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی یکی از دغدغه‌های همیشگی مردم در همه جای دنیا بخصوص کشورهای غیر انگلیسی زبان محسوب می‌شود. دسترسی به آخرین دستاوردهای دانش بشری، آشنایی با صحبت کردن به زبان‌های علمی معاصر جزء ضرورتهای یادگیری انگلیسی محسوب می‌شود. تهیه و تنظیم برنامه‌های آموزش انگلیسی برای همه سنین همواره توسط مراکز آموزشی زبان در ایران مورد توجه بوده. مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج برای علاقمندان به فراگیری زبان انگلیسی به طور ساده و آسان هم در کلاس‌های آموزشی حضوری خود و هم در وب سایت طلوع کمبریج به آموزش انگلیسی می‌پردازد. زبان آموزان عزیز می‌توانید علاوه بر شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی، بطور رایگان از مباحث آموزشی وب سایت ما نیز بهره ببرید.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

آموزش مکالمه زبان انگلیسی کمک می‌کند تا از فرصت‌های در اختیار، بهترین بهره را ببرید. گذراندن دوره‌ی آموزش انگلیسی سبب می‌شود، مهارت‌های بین فردی‌ افراد در سطح بین‌المللی ارتقاء یافته. همچنین تحقیق و پژوهش در سطح جهانی را وسعت می‌دهد. زیرا این زبان به عنوان زبان علوم در دنیا مطرح است. پس اگر علاقمند به یادگیری جامع زبان انگلیسی هستید با ما در طلوع کمبریج در تماس باشید و از مشاوره رایگان ما بهره ببرید.

آموزش گرامر زبان انگلیسی

آموزش گرامر انگلیسی دارای نکات مهمی است. زیرا با کمک دستور زبان به ساختن جملات و در نهایت تولید کلام می‌پردازیم. این مساله در مورد تمام زبان‌ها قابل تعمیم است. در جایگاه انسانی خود می‌توان مجموعه چند کلمه را در کنار هم قرارداد و مانند یک کودک به جمله سازی اولیه پرداخت. اما اینکه چطور این مجموعه لغات در کنار هم قرار می‌گیرند و جملات را تشکیل می‌دهند، درکش آسان نیست. به همین رو اهمیت دادن به بحث آموزش گرامر زبان انگلیسی امری اجتناب ناپذیر است. به عبارت دیگر، دانستن گرامر پنجره جدیدی را پیش روی انسان باز می‌کند. آموزش گرامر زبان انگلیسی در سایت طلوع کمبریج در دو بخش آموزش مقدماتی گرامر زبان انگلیسی و آموزش پیشرفته گرامر انگلیسی ارائه می‌شود.

آموزش درک مطلب زبان انگلیسی

آموزش درک مطلب انگلیسی یکی از بخش‌های اصلی آموزش زبان انگلیسی در طلوع کمبریج است. توانایی درک و مفهوم متن در زبان انگلیسی به نحوه پردازش متن بستگی دارد. البته عوامل دیگری نیز در این امر دخالت دارد، مانند قدرت معنا و ارتباط بین متن و دانش زبانی خواننده. مهارت‌ه‍‌‌ای پایه‌ای نیز در این امر مهم هستند مانند فهمیدن لغات و ارتباط بین اجزای آن. اصولا در حالت ابتدایی و در جهت فهم مطالب، دانستن اجزای جمله از اهمیت فراوانی برخوردار است. شناخت انجام دهنده جمله یا همان فاعل، شناخت نوع عملی که در جمله اتفاق می‌افتد یا همان فعل از اصول دیگری است که تشخیص آنها در جمله باعث فهم دقیق و بهتر خواننده می‌شود.


آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه و شیوه‌ تدریس خصوصی فرانسه، متناسب با سن و میزان قابلیت و پشتکار زبان آموز متغیر است. واقعا یادگیری بهینه چگونه خواهد بود؟ فرانسویان در امر یادگیری زبان اصطلاح رایجی دارند: “زبان یعنی گوش”.
آنها معتقدند که برای یادگیری و ارتقای سطح زبان دیگر، تقویت و توجه به مهارت شنیداری امری واجب است؛ این امر به نوبه خود مهارت گفتاری زبان آموز و دیگر مهارتها را نیز تقویت خواهد کرد.

نحوه‌ی آموزش خصوصی زبان فرانسه در طلوع کمبریج، متناسب با سن، استعداد، وقت و روحیه زبان آموز نسبت به آموزش زبان است.
همانطور که می‌دانیم آموزش همراه با سرگرمی و بازی و رقابت، اشتیاق ذهن را افزایش می‌دهد.
در آموزش مکالمات رایج زبانی در سطح مقدماتی و پیشرفته می‌توان از ویدیوها، انیمیشن‌ها، فایل‌ آموزشی، پادکست‌ها و ترانه‌های فرانسه در سطوح مختلف آموزش زبان فرانسه نیز استفاده کرد.


آموزش مکالمه زبان فرانسه

آموزش مکالمه زبان فرانسه در رده‌های سنی مختلف و دوره‌های آموزش مکالمه مقدماتی فرانسه و  آموزش مکالمه پیشرفته زبان فرانسه در طلوع کمبریج برگزار می‌شود. رشد ارتباطات و تکنولوژی، حرکت انتقالی جوامع از سنتی به جوامع الکترونیک، وجود فضای‌ اجتماعی مجازی، همه را ترغیب به یادگیری زبان‌های مختلف به خصوص یادگیری مکالمه زبان فرانسه کرده‌ است. فارغ از این همه دلیل ذکرشده، زیبایی، جذابیت، و غنی بودن زبان فرانسه را نباید فراموش کرد. همه این دلایل دست به دست هم می‌دهد و ما را بیشتر به سمت آموزش مکالمه زبان فرانسه سوق می‌دهد.


آموزش گرامر زبان فرانسه

آموزش گرامر زبان فرانسه در طلوع کمبریج فرصتی را فراهم می‌آورد تا دانش زبان فرانسه خود را تقویت کنید. خلق و تولید نوشتار در زبان فرانسه نسبت به زبان‌های دیگر تفاوت عمده‌ای دارد. جذابیت و وزین بودن این زبان، یادگیری گرامر فرانسه را از دید عموم تا حدودی دشوار جلوه می دهد. بنابراین اساتید باتجربه فرانسه در مرکز آموزش خصوصی طلوع کمبریج تلاش می‌کنند تا با ارائه راهکارهای علمی و تجربی خود و با کمک متدهای آموزشی به‌روز، در دو بخش آموزش مقدماتی گرامر فرانسه و آموزش پیشرفته گرامر فرانسه یادگیری را برای زبان‌آموزان فرانسه توام با تجربه‌ای لذت‌بخش فراهم نمایند.


آموزش درک مطلب زبان فرانسه

آیا تمایل دارید مطالب آموزش درک مطلب زبان فرانسه را در این سایت دنبال کنید؟ آیا می‌دانستید زبان فرانسه پرطرفدارترین زبان بعد از انگلیسی است؟ این زبان یکی از کاربردی‌ترین زبان در جهان است. آموزش درک مطلب زبان فرانسه، یکی از سه بخش آموزشی در سایت طلوع کمبریج است. این قسمت شامل دو بخش آموزش درک مطلب مقدماتی فرانسه و آموزش پیشرفته درک مطلب فرانسه میباشد. مهارت خواندن و درک مطلب در زبان فرانسه یکی از مهمترین و پایه‌ای‌ترین بخش‌های یادگیری این زبان است. در ادامه سطوح آموزشی دیگر درک مطلب فرانسه به اختصار شرح داده می‌شود.


آزمون‌های تخصصی زبان

آزمونهای تخصصی زبان انگلیسی شامل آزمون‌های استاندارد یا ملی می‌باشد که توسط سازمانهای بین‌المللی و رسمی داخل و خارج کشور برگزار می‌شود. قبل از شرکت در آزمون‌های زبان انگلیسی توسط متقاضیان، برای کسب نمره مطلوب و مورد تایید مراکز آموزشی و دانشگاه‌های پذیرش دهنده، معمولا پیشنهاد می‌شود، ممتحنین در کلاسهای آماده سازی آزمونهای تخصصی زبان انگلیسی شرکت کنند.

آزمون تخصصی آیلتس

آزمون تخصصی آیلتس از پر‌کاربردترین آزمون‌های سنجش زبان می‌توان به آیلتس اشاره کرد. سالانه بیش از ۲ میلیون بار این آزمون برگزار می‌شود. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت یا تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان و برخی کشورهای اروپایی دارند باید نمره قبولی مشخصی در آزمون IELTS کسب کنند. در زمان کمتر از سه ساعت آزمون آیلتس میزان مهارت های شنیداری گفتاری نوشتاری و خواندن شما را می سنجد.


آزمون تخصصی تافل

آزمون تخصصی تافل چیست؟ تافل مخفف TOEFL و برگرفته از عبارت انگلیسی (Test of English as a Foreign Language) است، به عنوان معتبرترین آزمون سنجش دانش زبان در دنیا مطرح است. آزمون تافل یک آزمون جـامع زبان انگلیسی است که بـرای ورود به بیش از ۴۴۰۰ کالج و دانشگاه در ایالات متحده و کانادا، و دیـگر بخش‌هـای جهان، مورد نیـاز می‌باشد. همچنیـن افراد غیر بومی که دارای مشاغل حرفه‌ای می‌باشند، بـرای ادامه فعالیتهای حرفه‌ایشان در آمریکا و کانادا مرتباً به یک رتبه تافل نیاز دارند.


آزمون تخصصی MSRT

آزمون MSRT از جمله آزمون‌هایی است که توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری در داخل کشور همه ساله برگزار می‌شود. آزمون ام اس ارتی دارای اعتبار ملی و بین‌المللی است. این آزمون میزان سطح دانش زبان انگلیسی دانشجویان مقاطع دکترا را می‌سنجد. همچنین دانشجویان دکتری که قصد خروج از کشور دارند تا برای دانشگاه‌های خارجی پذیرش بگیرند می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. لازم به ذکر است، دانشگاههای وزارت علوم ، دانشگاه‌های غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد، این آزمون را در زمان مصاحبه دکتری تایید کرده و آزمون msrt را معتبر می‌دانند.


آزمون تخصصی GRE

آزمون GRE جی آر ای که مخفف عبارت Graduate Records Examination است. با هدف ارزیابی توانایی‌ها و اطلاعات فارغ التحصیلان می‌باشد. افرادی که قصد دارند به منظور ادامه تحصیل از کشور خارج شوند و در دانشگاههای ایالات متحده پذیرش بگیرند باید در این آزمون شرکت کنند.  همچنین متقاضیان شرکت در مقاطع فوق لیسانس و دکتری در این آزمون شرکت می‌کنند. آزمون GRE تنها به عنوان یک آزمون زبان در نظر گرفته نمی‌شود. زیرا این آزمون مانند تافل یا آیلتس تنها مهارت‌های زبان انگلیسی فرد را نمی‌سنجد، بلکه آزمون جی آر ای یک آزمون منطق است. آزمون GRE طوری طراحی شده است که آیتم‌هایی مثل معدل، موقعیت جغرافیایی افراد، و دیگر گزینه‌های زبانی را که در آیلتس و تافل شاهدش نیستیم را می‌سنجد.


آزمون تخصصی TPLIMO

آزمون TOLIMOمخفف (the Test Of Language by the Iranian Measurement Organizations) است. تولیمو در کشور طرفداران زیادی دارد. این آزمون توسط دانشگاه‌های دولتی، آزاد و تحصیلات تکمیلی مورد تایید است. آزمون Tolimo ویژه داوطلبان دکتری در ایران است. آزمون تولیمو در ایران توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود.


لغات و اصطلاحات

لغات و اصطلاحات مجموعه عباراتی است که مستقیما به معنی و نقش کلمات اشاره می‌کند. بخش لغات مانند دیکشنری یک سری اطلاعات مختص هر واژه را به شما ارائه می‌کند. اصطلاحات با توجه به کاربردشان در زبان انگلیسی و به خصوصی اصطلاحات رایج و روزمره است. این اصطلاحات با مثال و جمله‌های کاربردی مکالمه روزمره زبان انگلیسی تطبیق داده می‌شود.


ترجمه متون

ترجمه تخصصی امری است بسیار دانش محور و حیاتی. چنین متونی باید به افرادی سپرده شوند که در حیطه های تخصصی دارای دانش و تخصص کافی باشند زیرا در غیر اینصورت ترجمه ای خام و پر از ابهام به وجود خواهد آمد.

در نظر بگیرید که مقاله‌ای را نگاشته‌اید و بر آن هستید که آن مقاله را در یک ژورنال خارجی به چاپ برسانید. اینجا مهمترین چیزی که شما به آن نیازمند هستید، یک مترجم خوب است تا مقاله شما را به انگلیسی برگرداند. اگر این کار مهم را به مترجمان ضعیف و غیر متخصص بسپارید، متن شما بارها برگشت خواهد خورد و این برگشت خوردن‌ها هزینه‌های بالایی را برای شما به بار خواهند آورد. لذا شایسته است که در همان بادی امر متن‌تان را به مترجمان قدرتمند تیم ما بسپارید تا از بروز اینگونه مشکلات و تاخیر‌ها در امان باشید.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
 • زبان آموز
  احسان

  چه توضیحات مفصل و بلندی دادید خیلی هم عالی

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش آموزش آنلاین زبان انگلیسی online teachingآموزش آنلاین زبان انگلیسیآموزش زباندوره‌های آموزش خصوصی زبانآموزش خصوصی زبانآموزش زبان