آموزش زبان انگلیسی برای نوزادان

آزاده میردار
توسط

آموزش زبان انگلیسی برای نوزادان

دوره آموزش زبان انگلیسی برای نوزادان

آموزش زبان انگلیسی برای نوزادان موضوع بحث این جلسه است. به دلیل پرسش خیلی از مادران در زمینه شروع سن آموزش زبان دوم برای کودکان، تصمیم گرفتم کمی در مورد این مساله مطالعه و مطلب آماده کنم. هر فرد بزرگسالی که در حال یادگیری زبان خارجی است، تلاش می‌کند که زبان مادری و زبان دوم را با هم به اصطلاح قاطی نکند و معمولا زبان آموزان بزرگسال از تداخل زبان اول خود در زبان مقصد بسیار گله‌مند هستند. حال به این فکر می‌کنند که این مساله برای نوزادان و کودکان 0 تا 3 سال نیز به همین منوال است. مثلا نوزادی که در محیطی بزرگ می‌شود که با دو زبان درگیر است، والدینش بر این باورند او برای درک زبان دچار مشکل می‌شود.

آموزش انگلیسی برای نوزادان

آموزش انگلیسی برای نوزادان از دید عوام امری غیر ممکن است. در حالیکه این مساله تصوری کاملا اشتباه است. دوران نوزادی و کودکی بهترین دوران یادگیری زبان انگلیسی کودکان است. زیرا تحقیقات نشان داده نوزادانی که در خانواده‌های دو زبانه رشد می‌کنند. زبان مادری و زبان دوم در دوران بعد از کودکی‌شان مانند زبان بومی و مادری است. یعنی اگر نوزادی در خانواده فارسی و انگلیسی رشد و پرورش یابد، در آینده زبان بومی او هم فارسی است و هم انگلیسی. منظور از زبان بومی این است که این فرد در هر دو زبان به عنوان native speaker محسوب می‌شود.

حال این سوال مطرح است آیا یادگیری همزمان دو زبان برای نوزادان گیج کننده است. به گفته محققین نوزادان از همان زمان که متولد می‌شوند در حال یادگیری زبان هستند. حتی زمانی که در رحم مادر صداها را می‌شنوند می‌توانند زبان یاد بگیرند.

یادگیری زبان وابسته به فرآیند صدا است. همه زبان‌های دنیا ترکیبی از 800 صدا هستند. هر زبان تنها 40 صدا sounds یا phonemes از 800 صدا را به خود اختصاص می‌دهد. همین 40 صدا هست که زبان‌های دنیا را از هم متمایز می‌کند.

از بدو تولد بطور خارق‌العاده ای قدرت تشخیص این 800 صدا به کودک هدیه شده است. بنابراین در دوران نوزادی اگر نوزاد تحت تاثیر هر زبانی باشد، توانایی یادگیری آن زبان را دارد. بدین معنا که کودک کم کم با گوش کردن می‌تواند زبان واحد یا مادری خود را تشخیص دهد. نوزادان بین 6 تا 12 ماهگی در دوران رشد زبانی تک زبانی یا زبان مادری خود هستند. زیرا در این دوران صداهای مختص زبان مادری خود را تشخیص می‌دهند. بدین معنا که نوزادان در این دوران کم کم قدرت تشخیص همه صداها را از دست می‌دهند. آنها تنها برای تک زبانه شدن آماده می‌شوند.

پس بطور کلی می‌توان گفت کودکان از 6 ماهگی کم کم زبان مادری خود را فرا می‌گیرند. در مورد اینکه به کودکانمان از چه سنی زبان دوم را آموزش دهیم بحثی متفاوت است. اما نکته مهم این است که هر چه زودتر یعنی زیر 8 سال کودک آموزش زبان دوم را آغاز کند، یادگیری و درک زبان برای او راحت‌تر است. کودک در این سنین مهارت گفتاری و تلفظ و بیان آواهای خارجی را بهتر کسب می‌کند. اما طبق نظر روانشناسان اگر کودکی با تاخیر در تکلم مواجه است آموزش زبان دوم با مشاوره از متخصصین و گفتار درمان انجام شود. ضمنا برای کودکان یادگیری زبان دوم در کنار زبان مادری‌شان نه تنها مشکلی ایجاد نمی‌شود بلکه زبان‌های دیگر را هم کودک می‌تواند آموزش ببینید. ادامه این بحث در جلسات آتی ارائه می‌شود.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
 • زبان آموز
  نیلوفر

  توضیحات خوبی بود
  موضوع انتخابی هم فوق العاده است
  اما هیچ آموزشی نذاشتید
  در برای این دوره آموزشی باید چکار کرد؟

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

دوره‌های آموزش خصوصی زبانآموزش خصوصی زبانآموزش زباندوره آموزش زبان انگلیسی برای کودکانآموزش زبان انگلیسی برای کودکانآموزش زبان