آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

آزاده میردار
توسط

آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

دوره آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

همانطور که می‌دانیم آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان امری رایج است. به علت اینکه زبان انگلیسی زبان بین‌المللی و زبان اصلی مردم جهان است، ضرورت یادگیری آن برای همه طبیعی و معمول است. اما تفاوت عمده‌ای بین آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان یا کودکان با بزرگسالان دیده می‌شود. بدین منظور بزرگسالان برای یادگیری زبان به چه مهارتی نیاز دارند؟ آنها چگونه می‌توانند زبان آموزان با انگیزه‌ای برای یادگیری زبان انگلیسی باقی بمانند؟ در این پست قصد دارم بطور خلاصه به آموزش زبان انگلیسی در بزرگسالان بپردازم.

نحوه آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

نحوه آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان دغدغه همه مشاورین و مدیران آموزشگاه‌های زبان‌های خارجی و اساتید است. اینکه اساتید ما در مرکز آموزش خصوصی زبان‌های خارجی طلوع کمبریج در تدریس این امر موفق هستند شکی نیست. با این وجود نکات بارز و با اهمیتی در زمینه آموزش انگلیسی در بزرگسالان وجود دارد که بازگو کردن و تکرار آنها خالی از لطف نیست.

زبان‌آموز بزرگسال هدفمند به کلاس زبان می‌آید

زبان‌آموز بزرگسال هدفمند به کلاس زبان می‌آید. هر فرد بزرگسالی که قصد دارد در دوره آموزش مکالمه زبان انگلیسی شرکت کند، دارای هدف و برنامه است. مهمترین نکته‌ای را که اساتید ما فراموش نمی‌کنند این است که مانع از هدر رفتن وقت زبان آموز در کل دوره شوند. یعنی یک زبان آموز بزرگسال به این دلیل در کلاس شرکت می‌کند تا به یک نتیجه‌گیری منطقی در یادگیری زبان برسد. او دوست دارد از دوره بازخورد مثبتی دریافت نماید. و به اهداف بیرونی یا درونی خود دست یابد. مثلا هدف از شرکت در دوره قبولی در امتحان است. یا اینکه قصد سفر و مهاجرت دارد. بنابراین یادگیری مکالمه در حد برآورده کردن نیازهای شخصی وی در سفر یا قبولی در امتحان جز عملی شدن هدف زبان آموز است. بطور خلاصه اساتید و مشاورین آموزشی ما کمک می‌کنند تا شما بتوانید به بخش مهمی از اهدافتان برای تقویت زبان انگلیسی خود دست یابید.

زبان آموز بزرگسال نسبت به روند یادگیری خود آگاه است

زبان آموز بزرگسال نسبت به روند یادگیری خود آگاه است یعنی کاملا با نقاط ضعف و قوت خود در روند یادگیری آشنا است. آنها می‌دانند در زمینه حفظ لغات چه میزان توانایی دارند. زیرا معمولا تجربه خواندن و مطالعه را قبلا نیز داشته‌اند. پس در مواردی که استاد احساس کند زبان آموز در یادگیری با مشکل مواجه است. با نظر خود او می‌تواند برنامه‌ریزی درسی و آموزشی متناسب با نیازهایش برای او تدوین نماید. اساتید ما به این امر توجه دارند که در آموزش خصوصی یک فرد بزرگسال تنها به تدریس در کلاس و حل تمرین زبان آموز در منزل بسنده نکنند. مثلا استاد در سر کلاس مهارت speaking زبان‌آموز را بارها و بارها کنترل می‌کند و در انتهای کلاس آموزه‌ها را در همان جلسه از او می‌خواهد. زیرا یک فرد بزرگسالان اصولا نتیجه گرا و منطقی است. زیرا او دوست دارد در پایان هر جلسه از خودش این سئوال را بپرسد که امروز من چه چیز جدیدی یاد گرفته‌ام؟

انگیزه یادگیری زبان در بزرگسالان شناور است

انگیزه‌ یادگیری زبان در بزرگسالان شناور است یعنی در روند آموزش زبان خارجی یک زبان آموز باانگیزه، بارها دیده شده، ذهنش مملو از شک و تردید است. در این بین انعطاف پذیر بودن و صبور بودن استاد شرط اول موفقیت او در آموزش زبان انگلیسی است. بنابراین اساتید ما در طلوع کمبریج علاوه بر شناخت دقیق از نحوه‌ی تدریس خود، از اهداف زبان آموز در یادگیری زبان آگاهی می‌یابند تا بتواند در مواقع نیاز بین مسیر یادگیری و اهداف زبان آموز ارتباط معناداری ایجاد نمایند.

دلایل زیادی در مسیر موفقیت زبان آموزان بزرگسال در آموزش خصوصی زبان انگلیسی وجود دارد. در این متن تنها به بخش از آنها اشاره شده است. اگر قصد شرکت در کلاس‌های خصوصی طلوع کمبریج را دارید با ما در تماس باشید. تا انگلیسی را منفاوت‌تر بیاموزید.

 


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (2 امتیاز دهی)
نمایش 2 دیدگاه
 • زبان آموز
  نیلوفر

  توضیحات خوبی بود

 • زبان آموز
  حسین مدیری

  رده سنی بزرگسالی مدنظرتون از چه سنی تا چه سنی هست؟
  چون بر اساس قانون جمهوری اسلامی ایران رده سنی بزرگسالی برای دختر ۹ سال قمری و برای پسرها ۱۵ سال قمری هست و با رده های سنی دیگر مثل رده سنی کودک و نوجوان ترکیب میشه

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

دوره آموزش زبان انگلیسی برای کودکانآموزش زبان انگلیسی برای کودکانآموزش زباننحوه آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانانآموزش زبان انگلیسی برای نوجوانانآموزش زبان