آموزش زبان انگلیسی برای افراد مسن

آزاده میردار
توسط

آموزش زبان انگلیسی برای افراد مسن

نحوه‌ی آموزش زبان انگلیسی برای افراد مسن

اگر مایلید از آموزش زبان انگلیسی برای افراد مسن در طلوع کمبریج اطلاع یابید و با رویکرد ما در این سطح آموزشی آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنم حتما پست کوتاه آموزش انگلیسی برای افراد مسن را بخوانید. آموزش زبان انگلیسی برای افراد مسن در کلاس‌های خصوصی طلوع کمبریج فرصت مناسبی است تا افراد سن بالای خانواده بتوانند با یادگیری انگلیسی اوقات خوشی را برای خود خلق کنند. در صورتی که نظر جدیدی در این زمینه دارید حتما در انتهای صفحه ایده و انتقاد خود را ثبت نمایید. اگر این مطلب برای شما جذاب است به دیگران معرفی نمایید.


نحوه‌ی آموزش زبان انگلیسی برای افراد مسن

آموزش زبان انگلیسی برای افراد مسن موضوع مورد علاقه من در دوران تدریسم بوده است. اما با توجه به تعداد کم زبان آموز در این دوره، فرصت مناسبی فراهم نشد تا بیشتر در این زمینه بررسی کنم. تا اینکه یکی از همکارانم از کلاس آموزش زبان انگلیسی خود با تعدادی خانم و آقای مسن صحبت می‌کرد. من هم خیلی کنجکاو شدم و سئوالات زیادی که از گذشته در ذهنم بود را از همکارم پرسیدم. او به نکات جذاب و جالب توجه‌ای اشاره داشت و سعی می‌کنم برای شما از تجربه همکارم بنویسم.

اولین سئوالی که در ذهن ما شکل می‌گیرد این است که منظور از زبان آموز مسن کیست؟ چه سنی در این دوره مطرح است. به نظرم افراد بالای 60 سال نهایتا تا 80 سال را می‌توان در این گروه قرار داد. اما مطمئنا آیتم‌های دیگری مثل میزان علاقه افراد برای یادگیری زبان، هدف از شرکت در کلاس زبان، و دلایل شخصی دیگر افراد در این زمینه حائز اهمیت است. با مرور در اینترنت منابع خیلی معتبر جز چند مورد انگشت شمار در زمینه آموزش افراد مسن پیدا نکردم. اما با توجه به تجربه برخی از همکارانم به این مساله رسیدم که اولین دلیل شرکت زبان آموزان سن بالا، مهاجرت و به خصوص سفرهای خارجی تفریحی است. آنها خیلی دوست دارند بتوانند به راحتی نیازهای ضروری و اولیه خود را در یک کشور خارجی برطرف کنند. یک زبان آموز مسن دوست ندارد وابسته به دیگران باشد.

در کلاس‌های خصوصی زبان انگلیسی همیشه از تجربه‌های شیرین خود از یادگیری زبان و بکار بردن انگلیسی در سفرهای‌شان یاد می‌کنند. و از اینکه می‌توانند با دیگران حداقل ارتباط کلامی را داشته باشند خیلی راضی هستند.

گروه دیگر بیشتر به منظور اوقات فراغت توام با یادگیری آموزش خصوصی مکالمه زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنند. به قول خودشان از اینکه با استادهای جوان سر و کار داریم خیلی خوشحال و پرانرژی هستیم. در هفته بی‌صبرانه منتظر هستیم تا روز کلاس فرا برسد.

اما نکته مهم که اساتید در آموزش خصوصی زبان انگلیسی فراموش نمی‌کنند، نحوه‌ی تدریس است. تدریس در این کلاس‌ها بیشتر بر پایه تقویت مهارت‌های ارتباطی و کلامی زبان آموز است. تجربه نشان می‌دهد بهتر است متون آموزشی حول محور بهبود کیفیت زندگی، آیتم‌های امید به زندگی باشد. طبق تحقیقات زبان آموزان مسن بیشتر ترجیح می‌دهند مباحث آموزشی‌شان در غالب فعالیت‌های اجتماعی و گروهی باشد. در مواقعی که تمایل به جمع ندارند، مدرسین می‌توانند با جلب نظر آنها برخی از جلسات آموزشی را در فضای خارج از خانه مثلا در کافه یا پارک برگزار کنند. گاهی اوقات یک مکالمه ساده انگلیسی حین پیاده روی و قدم زدن برای زبان آموز سن بالا لذت بخش است.

شنونده بودن استاد در کلاس، و شنیدن تجربه‌های آنها البته به زبان انگلیسی برای این دسته از زبان آموزان بسیار رضایت بخش است. و نکته مهم دیگر، اساتید در این کلاس‌ها مباحث آموزشی را در پایان هر جلسه با زبان آموزان مرور کرده و در همان جلسه اصطلاحا زبان آموز درس را تحویل می‌دهد.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت، یکی از خاطره‌انگیز‌ترین کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی همکاران و اساتید در دوره تدریس، آموزش به افراد مسن و سن بالا است. زیرا همزمان که آموزش می‌دهی با دنیایی از تجربه، داستان‌های جذاب زندگی این عزیزان که بر چهره‌ی آنها نقش بسته است آشنا می‌شوی و یاد می‌گیری. به قول دوست و همکارم: « من هر جلسه کلی درس از زبان آموزان سن بالای خودم می‌گیرم. و حاضر نیستم حتی یک جلسه کلاس آنها را به تعویق بیندازم.»


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    مهدی حاجیان

    دیگه افراد مسن زبان انگلیسی به چه دردشون می‌خوره
    توضیحات خوبی بود

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

دوره تدریس خصوصی زبانتدریس خصوصی زبانآموزش زبانتدریس زبانتدریس زبانآموزش زبان