آموزش درک مطلب پیشرفته زبان فرانسه

آزاده میردار
توسط

آموزش درک مطلب پیشرفته زبان فرانسه

نحوه آموزش درک مطلب پیشرفته زبان فرانسه

آموزش درک مطلب پیشرفته زبان فرانسه را با نگاهی دیگر بررسی می‌کنیم. اگر دوست دارید در دوره آموزش درک مطلب زبان فرانسه به عنوان یک خواننده فعال active reader قلمداد شوید پست امروز را بخوانید. آموزش خصوصی زبان فرانسه را در کلاسهای طلوع کمبریج با کمک اساتید نیتیو ما تجربه کنید.


نحوه‌ی آموزش درک مطلب پیشرفته زبان فرانسه

نحوه‌ی آموزش درک مطلب پیشرفته زبان فرانسه موضوع بحث امروز ماست. همانطور که در گذشته در درس آموزش خصوصی درک مطلب پیشرفته زبان فرانسه توضیح داده شده، برای بهبود مهارت درک مطلب و خواندن شیوه و استراتژی‌های کاربردی را مدرسین در کلاس بکار می‌برند تا بتوانند، یادگیری این مهارت را برای زبان آموز آسان‌تر کنند. امروز نیز با نگاهی متفاوت‌تر به آموزش مهارت درک مطلب پیشرفته فرانسه می‌پردازم. نکات مهم در ارتقا خواندن شما:

برای خواندن به خودتان حق انتخاب بدهید:

برای خواندن به خودتان حق انتخاب بدهید که چه ابزاری را می‌خواهید انتخاب کنید، همه می‌دانیم با توجه به رشد تکنولوژی و در دسترس قرار گرفتن ابزارهای آموزشی خاص از قبیل کتاب‌های صوتی audio books، شما براحتی خواهید توانست زبانهای مختلف را بیاموزید. یکی از شیوه‌های تمرین و بهبود مهارت درک مطلب و خواندن در زبان فرانسه یا هر زبان خارجی دیگر خواندن رمان است. در سطوح آموزش درک مطلب مقدماتی فرانسه، کتابهای رمان با تعداد کلمات کمتر و ساختار جمله ساده‌تر، اساتید در کلاس‌های خصوصی طلوع کمبریج با زبان آموزان کار می‌کنند. اما در سطح متوسطه و پیشرفته درک مطلب زبان فرانسه برخلاف دوره مقدماتی حجم لغات بیشتر و ساختار جملات مرکب و پیچیده دیده می‌شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، خواندن کتابهای صوتی بسیار رایج است. حین پیاده روی، یا وقتی مشغول آشپزی یا انجام امور خانه هستید، به راحتی می‌توانید یک کتاب صوتی را با هدست گوش کنید. البته در این صورت مهارت دیکته و spelling کلمات در فرد تقویت نمی‌شود. اما خواندن کتاب الکترونیک یا E book نیز پیشنهاد خوبی است، تا با روخوانی بتوانید مهارت روان خوانی را در خود تقویت کنید. پس انتخاب ابزار تقویت مهارت درک مطلب و خواندن به خود شما بستگی دارد. خواهید یک کتاب کاغذی را انتخاب کنید یا کتاب صوتی و یا یک کتاب الکترونیکی. نکته ای را که نباید فراموش کنید این است که بخوانید و بخوانید و لذت ببرید.

 کمتر در دیکشنری به دنبال معنی لغت بگردید

هر کلمه‌ای را که نمی‌دانید، نیاز نیست از دیکشنری بدنبال لغت بگردید. اگر قرار است از هر سه کلمه یکی را از کتابچه لغت چک کنید، اصلا خواندن شما لذت بخش نخواهد بود. پس اگر معنی لغتی برای شما مبهم است به ساختار جمله توجه کنید تا معنی را حدس بزنید. یا اینکه به ریشه کلمات دقت کنید. کافیست کمی از دوره های آموزش زبان انگلیسی طلوع کمبریج را گذرانده باشید و با انگلیسی آشنایی داشته باشید شما به آسانی میتوانید با تطبیق دادن ریشه کلمه فرانسه به انگلیسی معنی را حدس بزنید. اگر نتوانستید معنی آن کلمه را حدس بزنید. بهتر است به خواندن ادامه دهید و با گذاشتن علامت سئوال کنار کلمه بعدا معنی را کنترل کنید.

توجه به لب کلام  gist در درک مطلب و خواندن

سعی کنید لب کلام یا gist را در درک مطلب و خواندن زبان فرانسه دریابید تا اینکه به ساختار گرامری توجه کنید. برای تقویت مهارت درک مطلب پیشرفته زبان فرانسه خود بهتر است بیشتر بخوانید و بهتر خواندن شرط موفقیت شماست. اگر زبان فرانسه شما در سطح متوسطه هست هنوز خیلی وارد دوره پیشرفته درک مطلب نشدید، پس بهتر است به پیام اصلی جملات توجه کنید. در غیر اینصورت خواندن بسیار سخت و رنج آور می‌شود. اگر جمله‌ای برای شما گویا نیست می‌توانید کنار آن پاراگراف علامت بزنید و بعدا کنترل کنید و به لب کلام در آن پاراگراف توجه کنید. زیرا دنبال رفع اشکال گرامری رفتن به همراه یک کتاب گرامر حین خواندن اصلا لذت بخش نیست.

هایلایت کردن اشکالات خود هنگام خواندن

هایلت کردن اشکالات خود هنگام خواندن نکته چهارم برای تقویت مهارت درک مطلب فرانسه شماست. در موارد زیر شما با هایلایت کردن کتاب کاغذی خود یا کتاب الکترونیکی خود می‌توانید، بعدا به رفع اشکال خود بپردازید:

New grammar structures ساختار گرامری جدید

Idiomatic phrases عبارات و اصطلاحات

New words واژگان جدید

General French culture points  موارد کلی و فرهنگی فرانسوی‌ها.

ادامه مطلب را در پست تدریس خصوصی درک مطلب پیشرفته زبان فرانسه بخوانید.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    نیلوفر

    چقدر عالی چه نکات خیلی خوبی رو گفتید

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش خصوصی درک مطلب پیشرفته زبان فرانسه advanced france readingآموزش خصوصی درک مطلب پیشرفته زبان فرانسهدرک مطلب فرانسه پیشرفتهدوره تدریس خصوصی درک مطلب پیشرفته زبان فرانسهتدریس خصوصی درک مطلب پیشرفته زبان فرانسهدرک مطلب فرانسه پیشرفته