آموزش درک مطلب زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

آموزش درک مطلب زبان انگلیسی

دوره‌ی آموزش درک مطلب زبان انگلیسی Reading English Language

«آموزش درک مطلب زبان انگلیسی» یکی از مباحث مهم آموزش زبان عمومی در موسسات است. به دلیل کمبود وقت در کلاس‌های عمومی اساتید معمولا کمتر به این مبحث می‌پردازند. با شرکت در کلاسهای خصوصی و تک نفره طلوع کمبریج، لذت یادگیری زبان انگلیسی را به همراه مهارت مهم درک مطلب تجربه کنید. در این پست آموزش درک مطلب انگلیسی از دو حیطه‌ی «آموزش مقدماتی درک مطلب» و «آموزش پیشرفته درک مطلب زبان انگلیسی» توضیح داده می‌شود.


آموزش درک مطلب انگلیسی

آموزش درک مطلب انگلیسی یکی از بخش‌های اصلی آموزش زبان انگلیسی در طلوع کمبریج است. توانایی درک و مفهوم متن در زبان انگلیسی به نحوه پردازش متن بستگی دارد. البته عوامل دیگری نیز در این امر دخالت دارد، مانند قدرت معنا و ارتباط بین متن و دانش زبانی خواننده. مهارت‌ه‍‌‌ای پایه‌ای نیز در این امر مهم هستند مانند فهمیدن لغات و ارتباط بین اجزای آن. اصولا در حالت ابتدایی و در جهت فهم مطالب، دانستن اجزای جمله از اهمیت فراوانی برخوردار است. شناخت انجام دهنده جمله یا همان فاعل، شناخت نوع عملی که در جمله اتفاق می‌افتد یا همان فعل از اصول دیگری است که تشخیص آنها در جمله باعث فهم دقیق و بهتر خواننده می‌شود.

بطور خلاصه می‌توان عوامل مهم در بهبود مهارت درک مطلب و خواندن زبان انگلیسی  را به بخش‌های زیر تقسیم کرد:

 • تسلط بر درک واژگان در متن و context
 • پیش بینی رویدادهای بعدی در متن
 • دریافت ایده اصلی از متن
 • دریافت پرسش‌های پاسخ داده شده در متن
 • تشخیص آرایه‌های ادبی در متن
 • تشخیص هدف، قصد، نیت، و دیدگاه و نتیجه‌گیری نویسنده از نگارش متن

در مرکز خصوصی زبان طلوع کمبریج ، آموزش زبان انگلیسی در حیطه‌های مختلف به صورت دوره‌های آموزشی فشرده و کوتاه مدت برگزار می‌شود. آموزش درک مطلب زبان انگلیسی در کنار آموزش عمومی زبان توسط مدرسین ما با دسترسی به منابع روز و معتبر تدریس می‌شود. در سایت طلوع کمبریج ما «آموزش درک مطلب زبان انگلیسی» را از بعد بررسی می‌کنیم و برای هر بخش نمونه تمرین ارائه می‌کنیم: آموزش درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی و پیشرفته. هریک بطور مجزا در ادامه شرح داده می‌شود.


آموزش درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی

نکات مهم در آموزش درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی بدین قرار است. یادگیری واژگان در بهبود مهارت خواندن و درک مطلب مقدماتی انگلیسی یکی از قسمت‌هایی است که اساتید باید به آن توجه ویژه داشته باشند، یادگیری واژگان جدید بخش مهمی از یادگیری برای یک خواننده‌ی خوب بودن می‌باشد. اساتید در کلاس‌های آموزشی طلوع کمبریج به منظور افزایش مهارت خواندن در زبان انگلیسی، همواره تاکید می‌کنند: برای اینکه متون انگلیسی را بتوانیم به خوبی درک کنیم، باید تسلط کافی در فهم لغات داشته باشیم.

استراتژی‌های خواندن یکی از نکات ارزشمندی است که اساتید زبان آموزان را ترغیب به یافتن و یادگیری آن می‌کنند. نکات مهم در بهبود آموزش مقدماتی درک مطلب زبان انگلیسی را می‌توانید در این لینک مشاهده و مطالعه نمایید.

ما در طلوع کمبریج تلاش می‌کنیم تا نیازهای زبان آموزان را در بهبود مهارت‌های زیانی تا حدودی رفع نماییم. توانایی درک مطلب در زبان انگلیسی به نحوه پردازش متن بستگی دارد. البته عوامل دیگری نیز در این امر دخالت دارند مانند ارتباط بین درک مفهوم متن و دانش زبانی خواننده. مهارتهای پایه‌ای نیز در بهبود مهارت درک مطلب مقدماتی تاثیرگذارند.


آموزش درک مطلب پیشرفته زبان انگلیسی

آموزش درک مطلب پیشرفته زبان انگلیسی به معنی توانایی خواندن متن، پردازش محتوای متنی و درک مفهوم  کلی متون در سطوح بالاتر با دایره واژگان بیشتر و ساختار گرامری پیچیده‌تر است. درک درست از متن مستلزم تسلط به مهارت‌های خاص است. یادگیری واژگان و کسب مهارت‌های فعال در خواندن بخش دیگری از راهکارهای تقویت در بخش آموزش درک مطلب پیشرفته زبان انگلیسی است.

برای اینکه به مهارت خواندن و درک مطلب زبان انگلیسی ( reading comprehension ) تسلط کافی داشته باشیم به چه نکاتی باید توجه کنیم؟برای پاسخ به این سئوال به آموزش پیشرفته درک مطلب زبان انگلیسی مراجعه کنید. یادگیری زبان انگلیسی را با ما در تجربه کنید و در کلاس خصوصی طلوع کمبریج شرکت کنید.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
 • زبان آموز
  اکرم

  مطلب آموزش درک مطلب انگلیسی رو به خوبی درک نمودم 😀

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-235-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-235-1193
رایتلیهای عزیز0922-327-6626

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تدریس درک مطلب زبان انگلیسی reading comprehensionتدریس درک مطلب زبان انگلیسیدرک مطلبدوره آموزش reading زبان انگلیسی Englishآموزش reading زبان انگلیسیدرک مطلب