آموزش خصوصی درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

آموزش خصوصی درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی

آموزش خصوصی درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی reading comprehension

آموزش خصوصی درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی یکی از اجزای مهارت‌های آموزش خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی است. در این پست با تعریف و مفهوم درک مطلب انگلیسی به خصوص با تمرکز بر تقویت مهارت درک مطلب و خواندن زبان انگلیسی reading Comprehension آشنا خواهید شد.


آموزش خصوصی درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی

آموزش خصوصی درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی کمک زیادی به مهارت خواندن در زبان خواهد کرد. در این بخش شما به طور خلاصه با اصول و تکنیکهایی پیرامون آموزش خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی آشنا می‌شوید. ما در طلوع کمبریج تلاش میکنیم تا نیازهای زبان آموزان را در بهبود مهارت‌های زیانی تا حدودی رفع نماییم. توانایی درک مطلب در زبان انگلیسی به نحوه پردازش متن بستگی دارد. البته عوامل دیگری نیز در این امر دخالت دارند مانند ارتباط بین درک مفهوم متن و دانش زبانی خواننده. مهارتهای پایه‌ای نیز در بهبود مهارت درک مطلب مقدماتی تاثیرگذارند. مانند فهمیدن لغات و ارتباط بین اجزای آن. اصولا در حالت ابتدایی و در جهت فهم مطالب، دانستن اجزای جمله از اهمیت فراوانی برخوردار است. شناخت فاعل در جمله، شناخت انواع فعل و انواع زمان در جمله و تشخیص آنها باعث فهم دقیق و بهتر خواننده از متن می‌شود. بطور کلی احاطه نسبی بر مسائل دستوری و گرامری زبان تاثیر بالایی در درک مطلب و خواندن دارد.


 نکات مهم یادگیری واژگان در بهبود مهارت خواندن و درک مطلب مقدماتی انگلیسی

نکات مهم یادگیری واژگان در بهبود مهارت خواندن و درک مطلب مقدماتی انگلیسی یکی از قسمت‌هایی است که اساتید باید به آن توجه ویژه داشته باشند، یادگیری واژگان جدید بخش مهمی از یادگیری برای یک خواننده‌ی خوب بودن می‌باشد. اساتید در کلاس‌های آموزشی طلوع کمبریج به منظور افزایش مهارت خواندن در زبان انگلیسی، همواره تاکید می کنند، برای اینکه متون انگلیسی را بتوانیم به خوبی درک کنیم، باید تسلط کافی در فهم لغات داشته باشیم.

نکات مورد توجه در آموزش خصوصی درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی:

 • تصمیم بگیرید که واژه حاضر ارزش یادگیری دارد
 • اطلاعاتی را در مورد کلمات جدیدی که تصمیم دارید یاد بگیرید، یادداشت کنید
 •  کلماتی را که از هم‌خانواده هستند، یاد بگیرید
 •  کلماتی را که با کلمه‌ی کلیدیی که دارید یاد می‌گیرید تناسب دارند فرا گیرید
 • یک وب کلمه ایجاد کنید
 • حفظ کردن پیشوندها، ریشه‌ها و پسوندهای رایج
 • مرتب دفتر واژگان‌تان را مرور کنید
 • فلش کارتهای واژگانی درست کنید

نحوه‌ی آموزش خصوصی درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی در طلوع کمبریج

نحوه‌ی آموزش خصوصی درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی در بخش reading, تدریس مهارت خواندن شیوه‌های متنوعی دارد. اما در اینجا تنها ما به یک شیوه‌ی آموزشی آموزش خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی در سطح پایه اشاره می‌کنیم:

در این قسمت، کتاب Inside Reading Intro مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کتاب با دانش یونیتهای متفاوت تلاش بر ایجاد و فهماندن متون ابتدایی در زبان انگلیسی دارد. آنچه که در فهمیدن مطالب در این سطح حائز اهمیت است خواندن جمله به جمله این متون و تلاش در پردازش کردن مفهوم آن دارد. در متون انگلیسی همیشه جملات بصورت پیوسته در کنار یکدیگر قرار می‌گیرد که به این حالت Cohesion گفته می‌شود. توانایی فهم و ایجاد ارتباط بین اجزای هر پاراگراف کلیدی‌ترین نکته در فهم عمومی هر پاراگراف است که این امر در امتحانات بین المللی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

قدم بعدی که در راستای پردازش متن برداشته می شود ایجاد جملاتی است که تقریبا هم معنا با جملات اصلی است. در این حالت زبان آموز متوجه میشود که میتوان در این زبان جملات را به حالتهای مختلف بیان کرد.

سوالاتی نیز که اصولا در انتهای هر متن می‌آید نیز در جهت فهم بهتر متن و آنالیز کامل هر پاراگراف میباشد. با انجام این سوالات زبان آموز میتواند پیوستگی را بین مطالب درک کرده و به فهم دقیقتری از کلیت متن برسد.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
 • زبان آموز
  معصومه

  چه جالب

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش فعل دیدن در انگلیسیفعل دیدن در انگلیسیدرک مطلب مقدماتیآموزش خصوصی درک مطلب پیشرفته زبان انگلیسی reading comprehensionآموزش خصوصی درک مطلب پیشرفته زبان انگلیسیدرک مطلب, درک مطلب پیشرفته