آموزش خصوصی درک مطلب زبان فرانسه La cimpréhension

آزاده میردار
توسط

آموزش خصوصی درک مطلب زبان فرانسه La cimpréhension

آموزش خصوصی درک مطلب زبان فرانسه

قبل از توضیح آموزش خصوصی درک مطلب زبان فرانسه لازم هست از اهمیت یادگیری زبان فرانسه صحبت کنیم. نظر به اینکه زبان فرانسه به عنوان یکی از کاربردی ترین زبان‌های دنیاست. متقاضیان زیادی را به خود جذب می‌کند. به نظر می‌رسد، به دلیل فراگیر بودن زبان انگلیسی و قابل دسترس بودن آن یادگیری انگلیسی به مراتب از زبان فرانسه آسان تر است. از آنجاییکه، زبان فرانسه از اهمیت بالایی برخوردار است ( این موضوع در بخش آموزش گرامر زبان فرانسه در حیطه کسب و کار و هنر نیز شرح داده شده است )، همچنین مهارت خواندن و درک مطلب نیز در ادامه توضیح داده خواهد شد، بنابراین، توجه ویژه به نحوه تدریس این زبان در حیطه‌ کودکان و بزرگسالان از اهمیت بالایی برخوردار است. لذا زبان‌آموزان عزیزی که قصد دارند در کلاس‌های خصوصی فرانسه شرکت کنند، ما مرکز آموزش خصوصی طلوع کمبریج را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در مرکز ما اساتید باتجربه و تحصیل‌کرده فرانسه با مدارج بالا در همه حیطه‌های سنی آماده تدریس هستند. دربخش زیر توجه شما را به بحث پیرامون آموزش خصوصی درک مطلب فرانسه و خواندن در زبان فرانسه جلب می‌کنیم. ضمنا نظر اساتید فرانسه طلوع کمبریج نسبت به این مهارت ارائه خواهد شد.


آموزش درک مطلب زبان فرانسه در طلوع کمبریج

اهمیت یادگیری زبان فرانسه

آموزش درک مطلب طلوع

 1. زبان فرانسه یک زبان کاربردی در کل دنیا به شمار می‌آید.
 2. بیش از دویست میلیون نفر در پنج قاره جهان به زبان فرانسه صحبت می‌کنند.
 3. صحبت کردن به زبان فرانسه در 68 کشور و حکومت رایج است.
 4. زبان فرانسه دومین زبان پرطرفدار بعد از زبان انگلیسی است.
 5. زبان فرانسه رتبه نهم زبان و کاربردی‌ترین زبان در جهان را داراست.
 6. زبان فرانسه بعد از زبان انگلیسی جزء زبانهایی به حساب می آید که می‌توان در هر کشوری فرا گرفت.

در بحث اهمیت یادگیری زبان فرانسه، در بخش‌ آموزشی مکالمه زبان فرانسه و گرامر پیرامون مباحث اهمیت این زبان در کسب وکار و هنر صحبت کردیم. در ادامه به ضرورت زبان فرانسه در صنعت تورسیم و دانشگاه‌ها بطور اجمالی می‌پردازیم.

اهمیت یادگیری زبان فرانسه در صنعت توریسم و دانشگاه‌ها

فرانسه کشوری پر بازدید در جهان است که سالانه هفتاد میلیون بازدیدکننده دارد و با تسلط به این زبان دیدار از پاریس و تمام نواحی آن و یا نواحی دیگر فرانسه زبان دنیا بسیار خوشایندتر خواهدبود. ضمنا، اگر قصد دارید شغل راهنمای تور خارجی را انتخاب کنید به راحتی می توانید از توریست‌های فرانسوی زبان را در داخل ایران راهنمایی و هدایت کنید. زیرا توریست خارجی فرانسوی اخیرا در کشور ورودی بالایی دارد. زبان فرانسه زبانی است که می‌توان در دانشگاه‌های مشهور فرانسه و یا در مدارس عالی بازرگانی و مهندسی که در میان بهترین موسسات آموزشی عالی اروپا رده‌بندی شده‌اند به تحصیل پرداخت.


نحوه آموزش درک مطلب زبان فرانسه کودکان در طلوع کمبریج

آموزش درک مطلب فرانسه

در ادامه مطلب، از تجربه‌ی آموزشی استاد میترا جعفری پیرامون مهارت درک مطلب فرانسه در حیطه کودکان و بزرگسالان در کلاس‌های خصوصی طلوع کمبریج استفاده خواهیم کرد:

« اساتید زبان فرانسه میبایست از دامنه واژگان وسیعی برخوردار بوده و عبارات و اصطلاحات و… را با تلفظ صحیح و لهجه‌ای نزدیک به زبان مبدا ادا کنند. در تمام بخش های آموزشی، انرژی لازم را به کودک منتقل کرده و در ایجاد اشتیاق او نقش بسزایی داشته باشند. چرا که در تدریس زبان فرانسه، در کلاس‌های خصوصی طلوع کمبریج استاد تنها رابط مستقیم با کودک است. او می بایست در تقویت مهارت خوانداری و شنیداری کودک تلاش نماید. اشتباهات تلفظی کودک را صبورانه تصحیح و به اصلاح مکرر آن، بپردازد. ضمنا مدرسین در آموزش خصوصی فرانسه طلوع کمبریج باید توجه ویژه به واژگان و ساختارها داشته باشند.

من و همکارانم با شیوه بیان صحیح کلمات، صدای بلند، اعتمادکودک را به آگاهی بالای خود جلب می‌کنیم. برای تقویت مهارت شنیداری کودک نیاز خاصی به خواندن و نوشتن از طرف او نیست. مدرس باید با خواندن داستان‌های مصور و متفاوت کردن اجرای نقش دیالوگ‌ها و پویا کردن کلاس، قوه خلاقه و تمرکز کودک را افزایش دهد. همچنین مدرس می‌تواند به شیوه خلاقانه‌ای سریعا با طرح پرسش، سوالا‌تی را از تصاویر و جملات ادا شدہ، به منظور تقویت مهارت درک مطلب زبان فرانسه کودک در کلاس مطرح نماید.»

ویدیوها، فیلم‌های آموزشی و فایل‌های صوتی متناسب با سطح دانش زبانی کودک نیز بسیار مفید خواهدبود. باید از کودک بخواهیم حداقل یک کلمه از میان آنها که برایش آشناست را تکرار و تلفظ کند. با دادن امتیازاتی به هر واژه درست، اشتیاق و هیجان او را برانگیخته و در مجموع با شمارش امتیازات نهایی و دادن استیکر و جوایز کوچک، رغبت او را به یادگیری افزایش دهیم. چنین رویکردی مبتنی بر افزایش مهارت گفتار و شنیدار است. این که از او بخواهیم آواها و دیالوگ‌های مختلف بین حیوانات و … را با صدای رسا تقلید کند، یعنی ما موفق شده‌ایم که مهارت گفتاری کودک را ارتقا دهیم. پس کمک کنیم اعتماد به نفس کودک را تقویت سازیم تا در مقابل چشمان شخصی دیگر خلاقیتهای خود را رشد دهد. این مساله عامل مهمی است که در پرورش و رشد شخصیت کودک نیز مؤثر است.»


نحوه آموزش درک مطلب زبان فرانسه بزرگسالان در طلوع کمبریج

آموزش درک مطلب فرانسه

با توجه به شرایط زبان آموز (کاری، تحصیلی، اقدام به مهاجرت و… ) و بنابه محدودیت‌های او، می‌بایست تلاش مدرس به افزایش ارتقا و بهبود سطح رضایت و آمادگی وی معطوف گردد. خواندن متون مختلف، به ویژه همراه با فایل های صوتی که همگی دارای سطح‌بندی استاندارد و هدفمند و متناسب با دایره واژگانی زبان‌آموز هستند، از روش های بسیار کارآمد محسوب می‌شود که به افزایش قدرت و تحلیل شنوایی فرانسه زبان آموز و بهبود درک مطلب او کمک شایانی می‌کند. از بدو شروع فراگیری زبان فرانسه می‌بایست حین تدریس مکالمات و تمرین‌های با فایل صوتی درج شده در کتاب، با تکرار و بازپخش چندباره این فایل های صوتی, زبان آموز را عادت داد و ذهن او را به پردازش و گوش او را به شنیدن ریتم و پیوند صوتی واژگان فرانسه عادت داد و تقویت کرد. طوری که خود زبان آموز به تدریج از این که توالی واژگان را تکرار می‌کند به وجد آمده و انگیزه او برای فراگیری دو چندان خواهدشد و در پار‌ه‌ای موارد خود او با تمایل فراوان درخواست می‌دهد فایل‌ها و اپلیکیشن‌های صوتی کوتاه و یا مبتدی و متعاقبا در سطوح متناسب با سطح فراگیری را همراه با و متن موردنظر دریافت‌کند. این شیوه‌ها همگی به تقویت زیر ساخت‌های شنیداری، گفتاری و روان خوانی و درک مطلب زبان‌آموز کمک دو چندان خواهد کرد.


پیشنهاد ویژه گروه آموزشی طلوع کمبریج به زبان آموزان فرانسه

درک مطلب زبان فرانسه

ارتقاء خواندن و درک مطلب زبان فرانسه به منظور اجتناب از ترجمه

زبان‌آموزان اغلب در شروع یادگیری زبان فرانسه چه در سطح شنیداری و چه در سطح درک مطلب و خواندن هنگام خواندن متن، همزمان با زبان مادری خود به ترجمه متن می‌پردازند.
چگونه می‌توان از این عادت نادرست اجتناب کرد و زبان فرانسه را سریعتر فرا گرفت؟

در اینجا تمرین خوبی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. هنگامی که متنی را به زبان فرانسه می‌خوانید سعی کنید ساختارها، اصطلاحات و کلمات را در همان متون به خاطر بسپارید. مثلا به جایگاه کلمات در جمله توجه کنید. فاعل، مفعول، فعل، و به اسم، صفت، قید در جمله دقیق شوید. بنابراین، به هر آنچه از نظر گرامر و ساختار جمله آگاهی دارید، تمرکز کنید. با این تکنیک دریافت مفهوم کلمات با توجه به نقش آن واژه در جمله راحت‌تر خواهد بود. پس می‌توان نتیجه گرفت که یادگیری واژگان در همان متن و متن‌های مشابه آن راحت‌تر از یادگیری لیستی از واژه‌ها است. از این رو، فراموش نکنید که کلمات یک متن را حتما نباید ترجمه کرد بلکه به جایگاه واژه و اصطلاح، در جمله دقت کنید. برای ارتقاء مهارت درک مطلب فرانسه تنها یادگیری بی‌هدف فهرستی از واژگان واقعا کاربردی نخواهد داشت. اگر واژگان به یک context و موضوع خاصی مربوط نباشند، مطمئنا شما لیست واژگان بخاطر سپرده را به تدریج فراموش خواهید کرد. اما یادگیری کلمات در یک بافت خاص و در یک مکالمه و یا یک پاراگراف مربوط به موضوع خاص کاربردی‌تر خواهد بود. امیدواریم از این تکنیک ساده و کوتاه در بهبود استراتژی‌های یادگیری مهارت درک مطلب فرانسه استفاده لازم را برده باشید.


آموزش زبان فرانسه در وب سایت طلوع کمبریج

درک مطلب فرانسه

در وب سایت طلوع کمبریج، تلاش می‌شود تا زبان‌آموزان و کاربران را با مفاهیم آموزشی زبان فرانسه، ازقبیل: آخرین مقالات آموزشی، آشنایی زبان‌آموزان با تکنیک‌های یادگیری زبان فرانسه، استراتژی‌های یادگیری زبان و مهارت‌های چهارگانه زبان فرانسه و تمرین‌های کاربردی زبان فرانسه آشنا شوند.

عناوین مهم آموزشی زبان فرانسه در وب سایت طلوع کمبریج شامل موارد زیر می‌باشد:

آموزش مکالمه زبان فرانسه

در سایت طلوع کمبریج، در این بخش به مباحث مکالمه زبان فرانسه در زمینه‌های مختلف از لحاظ تئوریک و نمونه‌های آموزشی عملکردی مطالب آموزشی ارائه می‌شود. آموزش مکالمه فرانسه به زیر گروه‌های زیر تقسیم می شود:

 • آموزش مقدماتی مکالمه زبان فرانسه
 • آموزش پیشرفته مکالمه زبان فرانسه
 • آموزش مکالمه تجاری زبان فرانسه
 • آموزش مکالمه زبان فرانسه در سفر

آموزش گرامر زبان فرانسه

در سایت طلوع کمبریج دربخش آموزش فرانسه، بخش دیگر به نام آموزش گرامر زبان فرانسه تشکیل شده است. در این قسمت درباره گرامر و دستور زبان فرانسه در دو سطح مقدماتی و پیشرفته مطالب آموزشی در اختیار کاربران و زبان‌آموزان قرار خواهد گرفت. دربخش پیشرفته نیز ابتدا بخش آموزش متوسطه گرامر و دستور زبان سپس آموزش پیشرفته گرامر فرانسه ارائه خواهد شد. بنابراین، این بخش شامل موارد زیر می‌باشد:

 • آموزش مقدماتی گرامر زبان فرانسه
 • آموزش پیشرفته گرامر زبان فرانسه

 

آموزش خصوصی درک مطلب زبان فرانسه

سایت طلوع کمبریج در بخش آموزش درک مطلب فرانسه دو سطح، آموزش مقدماتی و پیشرفته درک مطلب زبان فرانسه تقسیم می‌شود. استرتژی‌های خواندن و درک مطلب زبان فرانسه، راهکارهای آموزشی دربهبود مهارت خواندن و درک مطلب در دو سطح مقدماتی و متوسطه – پیشرفته به شکل زیر قابل ارائه میباشد:

 • آموزش خصوصی مقدماتی درک مطلب فرانسه

آموزش خصوصی درک مطلب مقدماتی زبان فرانسه یکی از بخش‌ دیگری از آموزش درک مطلب فرانسه می‌باشد. مهارت خواندن و درک مطلب در زبان فرانسه یکی از مهمترین و پایه‌ای‌ترین بخش‌های یادگیری این زبان است. در دوره‌های آموزش خصوصی مقدماتی درک مطلب زبان فرانسه و دیگر زبان‌ها از خواندن و درک مطلب به عنوان یکی از موارد بسیار ضروری یاد می‌شود.

 • آموزش خصوصی پیشرفته درک مطلب فرانسه

آموزش خصوصی درک مطلب پیشرفته زبان فرانسه یکی دیگر از بخش‌های آموزش خصوصی درک مطلب زبان فرانسه است. از آنجاییکه زبان فرانسه زبانی کاربردی در دنیا محسوب می‌شود. همچنین بیش از 200 میلیون نفر در 68 کشور جهان، به این زبان صحبت می‌کنند بنابراین می‌توان گفت زبان فرانسه از جمله پرطرفدارترین زبان بعد از زبان انگلیسی است. با توجه به اهمیت و کاربرد این زبان، آموزش خصوصی درک مطلب پیشرفته فرانسه، دوره‌‌ای مهمی برای متقاضیان ادامه تحصیل به کشورهای فرانسوی زبان می‌باشد. زیرا برای موفقیت در آزمون‌های بین‌ المللی،گذراندن دوره آموزش خصوصی درک مطلب پیشرفته یکی از آیتم‌های کلیدی است.

 


نحوه برگزاری آموزش خصوصی کلاس‌های تک نفره طلوع کمبریج

آموزش درک مطلب زبان فرانسه

گروه آموزش خصوصی زبان‌های انگلیسی و فرانسه در طلوع کمبریج به دنبال یافتن راه‌های جدید و تخصصی برای حل مشکلات آموزشی مکالمه زبان انگلیسی متقاضیان خود می‌باشد. در این بین از اساتید حرفه‌ای خود برای برگزاری کلاس‌های تک نفره در محل مورد نظر(منزل یا محل کار) زبان آموز بهره می‌برد. آموزش مکالمه زبان با توجه به نیاز زبان‌آموزان توسط مشاورین مرکز برنامه‌ریزی می‌شود. مشاورین ما با ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان با دریافت نیاز و خواسته زبان‌آموز از مجموعه و کلاس‌ها، برنامه مدون و قابل قبولی با رضایت شما  تدوین می‌کند. کلاس‌ها در جلسه اول با حضور مدیریت آموزشی مجموعه و استاد مورد نظر برگزار می‌شود. در این جلسه زبان‌آموز با استاد و نحوه تدریس استاد با نظارت مدیریت ، آشنا می‌شود . پس از توافق طرفین و رضایت ازکیفیت کلاس و نحوه آموزش، جلسات آغاز میشود. لازم به ذکر است کلاس‌ها توسط مدیریت و مشاورین کاملا نظارت می‌شود. در صورت بروز مشکلات آموزشی و … مدیریت دخالت مستقیم داشته و به حل مساله می‌پردازد.


زمینه فعالیت مرکزخصوصی زبان طلوع کمبریج

دوره‌های آموزشی در مرکز خصوصی زبان طلوع کمبریج:

 • آزمون‌های انگلیسی TEF ,IELTS, TOEFI, TOLIMO ,EPT, MSRT, GRE, TCF و …. توسط اساتید متخصص و باتجربه .
 • برگزاری کلاس‌های خصوصی مکالمه برای کودکان و بزرگسال از پایه تا پیشرفته
 • کلاس‌های ویژه مکالمات بازرگانی و تجاری ویژه تجار و مشاغل خاص
 • گرامر و دروس مدرسه و دانشگاه
 • ترجمه تخصصی انواع متون
 • ترجمه فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی
 • ترجمه تخصصی مقالات جهت ارسال به ژورنالها
 • ویرایش تخصصی مقالات علمی
 • ویرایش انواع متون انگلیسی
 • قبول ترجمه کتاب
 • آموزش ترجمه از مبتدی تا تخصصی با بهترین متدهای آموزشی
 • انجام پروژه های کلاسی رشته های مترجمی و ادبیات و آموزش انگلیسی

سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
 • زبان آموز
  سمیرا

  محتوای خوب و مناسبی بود
  دستتون درد نکنه بابت وقت و زحمتی که برای تولید این محتوا صرف کردید
  سپاسگزارتونیم

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

دوره آموزش درک مطلب زبان فرانسه Reading French Comprehensionآموزش درک مطلب زبان فرانسهدرک مطلب فرانسه