آموزش خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

آموزش خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی

نحوه‌ی آموزش خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی reading class

آموزش خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی را در جلسات پیش از دیدگاه‌های متفاوت با عنوان آموزش درک مطلب زبان انگلیسی مطرح کردیم. امروز قصد دارم آموزش این مهارت مهم را از دیدگاه دیگر به شما معرفی کنیم.


نحوه‌ی آموزش خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی

آموزش خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی را از دیدگاه آموزش مهارت خواندن در کلاس‌های تک نفره و نیمه خصوصی به شما معرفی می‌کنم. فرض را بر این گیریم اساتید ما در کلاس‌های خصوصی درک مطلب می‌خواهند خواندن کتاب داستان یا یک متن داستانی را برای شما تدریس کنند. در طلوع کمبریج اساتید ما در دو سطح مقدماتی و پیشرفته به چه نکاتی باید توجه کنند؟


آموزش خصوصی درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی

در بخش آموزش خصوصی درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی برای تدریس متون داستانی مثل داستان کوتاه اساتید ما سعی می‌کنند؛ متن را با کمک زبان آموز بیش از یک بار بخوانند. در حین خواندن به نکات اصلی متن اشاره می‌شود. از جمله مواردی که استاد در کلاس درک مطلب باید رعایت کند. پیش زمینه یا مقدمه‌ای از متن به زبان آموزان ارائه کنند. مثلا از بیوگرافی نویسنده صحبت شود. از آثار دیگر نویسنده نام برده شود. بهتر است در حین آموزش این سئوالات نیز به شکل بارش افکار از زبان آموز پرسش شود. اساتید در سطح آموزش مقدماتی بجای پرسیدن پرسشهای تفسیری از سئوالات مستقیم what چه چیزی، یا سئوالات بله و نخیر استفاده کنند. تا پاسخ دهی آنها راحت تر شود. این شیوه اعتماد به نفس زبان آموز را در یادگیری بیشتر می‌کند. ناگفته نماند در حیطه‌ی آموزش خصوصی مقدماتی درک مطلب زبان انگلیسی، مدرس داستان کوتاه را با توجه به سطح آموزش زبان آموز انتخاب می‌کند. مثلا داستانهایی در سطح elementary انتخاب شود.


آموزش خصوصی درک مطلب پیشرفته زبان انگلیسی

در صورتی که آموزش خصوصی درک مطلب در سطح پیشرفته زبان انگلیسی باشد، مدرسین ما داستانی را که در سطح intermediate یا advanced است را برای این دوره در نظر می‌گیرند. مدرسین در این سطح بهتر است قبل از شروع آموزش پرسش‌های چالش برانگیزی را درباره اتفاقات داستان مطرح کنند. ممکن است پاسخ زبان آموز تا حدودی خارج از متن باشد. کنترل بحث و جذابیت و پویایی موضوع، سازنده بودن بحث همگی توسط استاد نظارت می‌شود. استاد می‌تواند زبان آموز را به تفسیر موضوعات برجسته متن دعوت کند بجای اینکه جنبه‌های حقیقی داستان مطرح شود. مخصوصا در سطح پیشرفته خواندن و درک مطلب، پرداختن به بخش تفسیر یا interpretation پراهمیت است. برای تفسیر، اساتید می‌توانند، سئوالاتی مثل how and why، چرا و چگونه بپرسند. یکی دیگر ار انواع پرسش‌های چالش برانگیز پرسش ?What did you like about this story  چه چیز این داستان را دوست دارید؟ در کلاسهای خصوصی و نیمه گروهی درک مطلب پیشرفته می‌توانید زبان آموزان را ترغیب کنید تا به پرسش‌های چالش برانگیز یک دیگر پاسخ دهند. این تکنیک کمک زیادی به بهبود مکالمه زبان انگلیسی آنها خواهد کرد.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    سمیرا

    ممنون از راهنمایی کامل خوب
    فقط باید به چه شماره ای تماس بگیریم؟

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

دوره آموزش reading زبان انگلیسی Englishآموزش reading زبان انگلیسیدرک مطلبنحوه تدریس خصوصی درک مطلب زبان انگلیسیتدریس خصوصی درک مطلب زبان انگلیسیدرک مطلب