آمادگی آزمون آیلتس

آزاده میردار
توسط

آمادگی آزمون آیلتس

آموزش آمادگی آزمون آیلتس ielts test

آمادگی آزمون آیلتس International English Language Testing Service در حال حاضر پرطرفدارترین و محبوبترین آزمون جهت ارزیابی سطح و توانایی زبان انگلیسی داوطلبین به شمار می‌آید. این آزمون که توسط دو سازمان بین‌المللی سنجش IDP و Cambridge  اداره و برگزار می‌شود در حال حاضر در اکثر نقاط دنیا دارای مراکزی برای برگزاری آزمون بوده و نیز در کشورمان نیز مراکز متعددی مجوز برگزاری این آزمون را دارا می‌باشند. در این خصوص آقای جعفری استاد جعفری در زمینه آمادگی آزمون آیلتس توضیح می‌دهند:


دوره‌ی آمادگی آزمون آیلتس

دوره‌ی آمادگی آزمون آیلتس در حالت کلی دارای چهار بخش بوده که به ترتیب مهارت شنیداری Listening، مهارت خواندن Reading، مهارت نوشتاری Writing و مهارت گفتاری Speaking  می‌باشند. در ادامه به معرفی هر کدام از این بخشها می‌پردازیم.

مهارت شنیداری Listening

مهارت شنیداری listening دارای چهار بخش و در کل چهل سوال میباشد که مهارت شنیداری کاربر را در حالات مختلف می‌سنجد. در بخش اول مکالمه‌ای بین یک مشتری و یا یک دانشجو و یک فروشنده و یا یک مقام دانشگاهی شکل می‌گیرد. در این قسمت مساله مهم فهمیدن اطلاعات شخصی و تک تک نکات است که جواب‌های درست را تعیین می‌کند. در بخش دوم مکالمه‌ای بین دو شاگرد در جریان است که به موضوعی آکادمیک می‌پردازند مانند تهیه یک مقاله و یا یک پروژه. در قسمت سوم بحث قسمت دوم ادامه پیدا کرده و این بار مکالمه بین آن دو دانشجو و یک استاد ادامه پیدا می‌کند و داوطلب می‌بایست به سوالاتی که در این باره پرسیده می‌شود پاسخ دهد. بخش چهارم و نهایی این قسمت نیز یک سخنرانی می‌باشد که حدودا چهار الی پنج دقیقه طول می‌کشد. در این بخش که اکثرا سوالات بصورت پر کردن جای خالی می باشد داوطلب میبایست نکاتی را که از آن سخنرانی متوجه شده است را در جای خالی و حالت گرامری درست بنویسد. در بخش شنیداری درستی دیکته کلمات بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که جواب نوشته شده با پاسخنامه کوچکترین مغایرتی داشته باشد آن پاسخ غلط محسوب می‌شود!


مهارت خواندن Reading

مهارت خواندن reading نیز همانند لیسنیگ دارای چهل سوال بوده ولی برخلاف بخش قبلی دارای سه بخش است. در این بخش گستره‌ای از سوالات مطرح می‌شود که بعضی از آنها به ترتیب اطلاعات داخل متن است و بعضی از آنها خیر. نکته کلیدی در این بخش توانایی داوطلب در فهم مطالب و جملات بصورت سریع است. قدرت درک مطلب و پیدا کردن مطالب مرتبط در این بخش از اهمیت کلیدی برای پاسخگویی برخوردار است. ذکر این نکته نیز ضروری است که ماژول جنرال و آکادمیک در بخش مهارت خواندن reading دارای تفاوتهایی است. در حالت جنرال مطالب بیشتر در ارتباط با مسائل اجتماعی روز است اما در حالت آکادمیک تمام متون از متون علمی و دانشگاهی گرفته شده‌اند.


مهارت نوشتن Writing

مهارت نوشتن writing نیز همانند بخش Reading دارای تفاوت‌هایی در حالات آکادمیک و جنرال می‌باشد بطوری که بخش اول آن در حالت جنرال به نوشتن یک نامه می‌پردازد اما در حالت آکادمیک به بررسی یک دیتا که به شکلهای متفاوت است پرداخته می‌شود. اما در حالت دوم و در هر دو حالت به نوشتن یک مقاله کوتاه میپردازد. در مقاله نویسی نیز که بخش اصلی آزمون نوشتاری است سوالاتی گوناگون مطرح می شود و داوطلب نیز میبایست به بررسی و آنالیز سوال مطرح شده در خصوص سنجش مهارت نوشتاری بپردازد.


مهارت صحبت کردن Speaking

بخش مهارت صحبت کردن speaking دارای سه قسمت بوده در حالت کلی 15 دقیقه به طول می‌انجامد. بخش اول امتحان به سوال درباره ترجیحات شخص ممتحن و یا نظرات کلی در یک موضوع می پردازد.بخش دوم امتحان یا کیو کارد نیز به توصیف و یا تشریح درباره یک حالت میپردازد که در آن ممتحن میبایست سه سوال را در این قسمت کاور کند. در بخش سوم نیز صحبت درباره بخش دوم ادامه پیدا می‌کند اما اگزمینر سوالاتی را نیز مطرح کرده و ممتحن میبایست در خصوص ارزیابی مهارت صحبت کردن به بحث با وی بپردازد. بطور کلی آزمون آیلتس از نمره 9 محاسبه می‌شود و هر بخش این آزمون دارای نمره 9 میباشد و طول مدت آن 2 ساعت و 45 دقیقه می‌باشد.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    جواد

    عالی بود عالی

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

نتایج آزمون آیلتس TRFنتایج آزمون آیلتسآزمون تخصصی IELTSدوره آزمون آیلتس در یک نگاه ielts testآزمون آیلتس در یک نگاهآزمون تخصصی IELTS