آزمون ttc

آزاده میردار
توسط

آزمون ttc

دوره‌ی آزمون ttc در انگلیسی

اگر قرار است در آزمون ttc شرکت کنید یا اینکه دوره‌های آموزشی آن را بگذرانید، پیشنهاد می‌کنم محتوای امروز در طلوع کمبریج را تحت عنوان آزمون TTC مطالعه بفرمایید.


آزمون ttc چیست؟

آزمون ttc چیست؟ شاید بارها از خود این سوال را پرسیده‌اید. آزمون TTC مخفف Teacher Training Course است و به دورهای تربیت مدرس برای تدریس دوره‌های متفاوت زبان انگلیسی اطلاق می‌گردد. به طور کلی  کلاس‌های TTC شامل آموزش موارد زیر می‌شود:

 • تاریخچه ای مختصری از روش های تدریس از گذشته تاکنون
 • روش‌های مدرن تدریس در دنیا
 • روش‌های برنامه‌ریزی درسی (lesson plan)
 • نحوه برقراری ارتباط سازنده و ایجاد انگیزه در زبان آموز
 • روش های تدریس مهارتهای چهارگانه (Reading, Listening, Writing, Speaking)
 • تدریس در کلاس‌های گروهی و خصوصی

آمادگی برای آزمون TTC

آمادگی برای آزمون TTC در ارتباط با مدیریت کلاس و شناخت راهکارهای مناسب (Classroom Management) آن می‌تواند شامل، استفاده از ابزار کمک آموزشی، اصلاح اشکالات و ایرادات زبان آموز در کلاس درس زبان انگلیسی، بازی با کلمات در کلاس برای تقویت خلاقیت زبان آموز در مکالمه زبان انگلیسی باشد.

آموزش روش‌های تدریس یا methodology

آموزش روش های تدریس از گذشته تاکنون به طور اصولی و فنی شکل گرفته است. بطوری که نتیجه تحقیقات و مطالعه‌ی اساتید فن و روش تدریس سبب شده است که زبان آموزان به بهترین نحو زبان انگلیسی را یاد بگیرند.

متد های آموزشی مختلف اهداف مختلفی را دنبال می‌کنند. روشهای آموزشی مدرن‌تر اغلب توسط زبان‌شناسان جهت تکمیل متدهای قبلی به وجود آمده است. از متدهای آموزشی از گذشته تاکنون می‌توان به ٬Audio-lingual method/ Communicative Direct/ Grammar–translation method/٬TPR و … اشاره کرد. نام این متدها چندان اهمیتی ندارد، آن چه مهم است کاربرد این متدها در موارد و جایگاه های مختلف است.

مدیریت کلاس

مدیریت کلاس یکی از موارد بسیار مهم در دوره تی تی سی است. این دوره شامل مدیریت تمام کلاس از جمله افراد حاضر، نوع قرارگیری میز و صندلی‌ها، نور و فضای کلاس و غیره می‌شود.

روش‌های برنامه ریزی درسی (lesson plan)

در بخش روش های برنامه ریزی درسی یا lesson plan کلاس‌های تی تی سی شیوه برنامه‌ریزی درست و متناسب با هر درس را به معلم آموزش می‌دهد.

استفاده از ابزار کمک آموزشی به شیوه‌ی درست

استفاده از ابزار کمک آموزشی به شیوه‌ی درست یکی دیگر از مضامین آموزشی است که در دوره‌های ttc به مدرسین زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود. لازم به ذکر است بسیاری از اساتید ناموفق نمی‌دانند چطور از ابزار مختلف برای آموزش استفاده کنند. اغلب آنها نمی‌دانند چطور از فایل ویدئو یا یک تصویر برای آموزش استفاده کنند. ممکن است فقط فایل‌ها را به زبان‌آموزان نشان دهند اما خود مدرس نمی‌تواند علت کاربرد و استفاده از این فایلها را به درستی درک کند. در دوره ttc در بخش استفاده از ابزارها علت و طریقه‌ی درست استفاده از ابزارها و رسانه‌های مختلف آموزش داده می‌شود.

کلاس جذاب

برای داشتن کلاسی جذاب باید از خلاقیت و سطح‌ انرژی بالایی برخوردار باشید و بتوانید از ابزار تکنولوژی برای تسهیل یادگیری استفاده کنید. دوره تی تی سی نحوه استفاده از این ابزار را برای افزایش بازده و جذابیت کلاس آموزش می‌دهد.

اصلاح غلط‌های زبان آموز در کلاس

اصلاح غلط‌های زبان آموز در کلاس، آخرین بخش در مباحث آموزشی دوره TTC است. در این بخش با توجه به کدهای آموزشی موجود در کلاس‌های تی تی سی به معلم یاد می‌دهند چگونه از زبان آموزان رفع اشکال کنند.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2.5 (2 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
 • زبان آموز
  محمد

  پست توضیحی خیلی خوبی بود یه چیزایی دست گیر آدم میشه

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

مقاله آزمون pteآزمون pteآزمون تخصصی زبانآموزش مقایسه تافل و آیلتس toefl ieltsمقایسه تافل و آیلتسآزمون تخصصی زبان