آزمون GRE چیست؟

آزاده میردار
توسط

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE چیست؟ gre test

آیا می‌دانید آزمون GRE چیست؟ بخش‌های مختلف آن شامل چه مواردی است؟ در کجا و به چه شیوه‌ای برگزار می‌شود؟ برای رسیدن پاسخ به این پرسش‌ها، پست حاضر را بخوانید. ما در آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج با کمک اساتید حرفه‌ای خود آموزش آزمون GRE را برای شما آسان ساختیم.


آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE چیست؟ جی آر ای که مخفف عبارت Graduate Records Examination است. با هدف ارزیابی توانایی‌ها و اطلاعات فارغ التحصیلان می‌باشد. افرادی که قصد دارند به منظور ادامه تحصیل از کشور خارج شوند و در دانشگاههای ایالات متحده پذیرش بگیرند باید در این آزمون شرکت کنند.  همچنین متقاضیان شرکت در مقاطع فوق لیسانس و دکتری در این آزمون شرکت می‌کنند. آزمون GRE تنها به عنوان یک آزمون زبان در نظر گرفته نمی‌شود. زیرا این آزمون مانند تافل یا آیلتس تنها مهارت‌های زبان انگلیسی فرد را نمی‌سنجد، بلکه آزمون جی آر ای یک آزمون منطق است.آزمون GRE طوری طراحی شده است که آیتم‌هایی مثل معدل، موقعیت جغرافیایی افراد، و دیگر گزینه‌های زبانی را که در آیلتس و تافل شاهدش نیستیم را می‌سنجد.


تفاوت آزمون GRE با دیگر آزمون‌ها در چه چیزی است؟

تفاوت آزمون GRE با دیگر آزمون‌ها در چه چیزی است؟ در پاسخ به این سئوال باید گفت، دانشگاهی که قصد پذیرش افراد در مقاطع ارشد و دکتری را دارد، علاوه بر سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی با کمک آزمون‌های تافل و آیلتس، قدرت استدلال، میزان مهارت فرد در نقد و حلاجی یک متن انتقادی را به چالش خواهد کشید. بنابراین بدین شکل میشود مطرح کرد که آزمون GRE توانایی‌های فرد را پیش از ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی (Graduate School) و مدارس کسب و کار (Business School) مورد سنجش قرار می‌دهد.


بخش‌های مختلف آزمون GRE

آزمون GRE دو نوع است:

GRE Subject:

جی آر ای سابجکت، GRE Subject شامل رشته‌های تخصصی، فیزیک، ریاضی، شیمی، زیست شناسی،و ادبیات انگلیسی و روان‌شناسی است. دانشگاه آزاد در ایران این آزمون را برگزار می‌کند. آزمون gre غیر اینترنتی برگزار می‌شود.

:GRE General

آزمون GRE General هفتگی در بعضی از شهرهای ایران به طور سیستمی برگزار می‌شود. متقاضیان شرکت‌کننده در این آزمون با توجه به محل سکونت خود می‌توانند در آزمون شرکت کنند.


 آزمون GRE چه نوع ساختاری دارد؟

آزمون GRE چه نوع ساختاری دارد، پرسشی است که بیشتر متقاضیان به دنبال پاسخ آن هستند. برگزاری آزمون جی آر ای 4 ساعت طول می‌کشد. آزمون از 3 بخش تشکیل می‌شود:

بخش اول: Analytical Writing Assessment

در بخش Analytical Writing Assessment باید دو متن متفاوت از هم بنویسید. زمان پاسخ به هر یک از متن‌ها در این بخش 30 دقیقه است. در این قسمت باید دو متن یا writing با تحلیل‌های منطقی بنویسید. بعد از نوشتن متن‌ها، نوبت به بخش دوم آزمون GRE  می‌رسد:

Verbal Reasoning و Quantitative Reasoning :بخش دوم

Verbal Reasoning:

توانایی‌های تحلیل زبانی فرد در این بخش سنجش می‌شود. سئوالات این قسمت به شکل جای خالی یا blank با تیترهای زیر است:

  • Text Completion
  • Sentence Equivalence
  • Reading Comprehension

سئوالات به دو دسته 20 تایی تقسیم میشود. هر یک ۳۰ دقیقه زمان نیاز است تا فرد بتواند پاسخ دهد.

Quantitative Reasoning:

بخش Quantitative Reasoning میزان توانایی تحلیل کمی یا ریاضی متقاضی را می‌سنجد، اما با ایجاد پیچیدگی‌های زبانی‌و منطقی، انعطاف‌پذیری ذهن فرد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. سرفصل‌های این بخش شامل جبر، آمار و احتمالات، هندسه و … می‌باشد که خود در قالب‌های مختلف مانند Quantitative Comparison یا مقایسه و سوالات حل مسئله است که جواب ممکن است به صورت وارد کردن عدد، یا چند گزینه‌ای باشد. دو دسته سؤال ۲۰ تایی که هر یک ۳۵ دقیقه زمان برای پاسخ‌گویی نیاز است.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    احسان

    چقدر آزمون هست برای زبان انگلیسی
    سپاس بابت توضیحات

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-235-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-235-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش آزمون GRE جی آر ایدوره‌های آموزشی آزمون GRE جی‌آر‌ایآزمون تخصصی GREمعرفی منابع آزمون GRE testمنابع آزمون GREآزمون تخصصی GRE