آزمون EPT چیست

آزاده میردار
توسط

آزمون EPT چیست

دوره آزمون EPT چیست

آزمون EPT چیست ؟ EPT مخفف English Proficiency Test است. یکی از آزمونهای سنجش زبان انگلیسی داخلی در کشور است. اگر تمایل دارید در این آزمون شرکت نمایید مطلب زیر را از دست ندهید.


آزمون EPT در ایران

آزمون EPT در ایران برگزار می‌شود. در مصاحبه آزمون دکترای دانشگاه آزاد معمولا مهارت زبان انگلیسی مورد سنجش است و متقاضی شرکت در آزمون دکترا در نهایت باید مدرک معتبر زبان انگلیسی مبنی بر سنجش زبان عمومی ارائه نماید. این آزمون فرصت مناسبی برای داوطلبین فراهم می‌آورد تا بتوانند با اطمینان هر چه بیشتر مدرک زبان انگلیسی خود را ارئه نمایند.

آزمون EPT  یکی از آزمون‌های استاندارد داخلی در کشور است. برای سنجش دانش زبان عمومی General English دانشجویان عرصه دکتری توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات در ایران برگزار می‌شود.

تاریخ برگزاری آزمون ept

در زمینه تاریخ برگزاری آزمون ept می‌توان گفت، این آزمون در گذشته بطور فصلی برگزار می‌شد. اما از سال 92 ماهانه برگزار می‌شود. داوطلبان در صورتی که نمره حد نصاب را دریافت نکنند، سریعا در ماه بعد می‌توانند ثبت نام کنند.

مهارت‌های زبانی آزمون EPT

در آزمون EPT مهارت‌های ریدینگ reading و درک مطلب در کنار آن گرامر و واژگان سنجش می‌شود. اما مانند آزمون تافل، مهارت های شنیداری listening و نوشتاری writing مورد سئوال قرار نمی‌گیرد.

تفاوت آزمون EPT با MSRT 

آزمون EPT نیز مانند MSRT در ایران برگزار شده و رسمیت دارد. این دو آزمون تقریبا در یک سطح هستند. اما تنها در msrt مهارت listening مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. یعنی داوطلب باید در حیطه شنیداری آمادگی کامل داشته باشد.

نمونه سئوالات آزمون ept

آزمون ept شامل 100 سئوال است. مدت آزمون 140 دقیقه است. سئوالات معمولامتغیر است . اما طبق آمار سال گذشته، شامل بخش واژگان به تعداد 25 سئوال است معمولا از نوع سئوالات مترادف و هم معنی است. بخش گرامر 40 سئوال را در بر دارد. درک مطلب نیز مانند گرامر شامل 4 درک مطلب است که 35 سئوال مطرح می‌شود. برخی از نمونه سئوالات آزمون ept را در سایت طلوع کمبریج می‌توانید ببینید.

اعتبار آزمون ept 

مدت اعتبار آزمون ept در داخل ایران دو سال است. در خارج از کشور این آزمون اعتبار ندارد. اما در داخل ایران مورد تایید وزارت علوم نیز می‌باشد. آزمون ept نمره منفی ندارد و نمره قبولی آن 50 است.

تدریس خصوصی آزمون EPT در طلوع کمبریج

نحوه‌ی تدریس خصوصی آزمون EPT در طلوع کمبریج با تشکیل کلاس‌های حضوری بطور تکنفره یا نیمه گروهی در محل کار یا منزل زبان آموز برگزار می‌شود. اساتید داخلی با تجربه و نیتیو با توجه به تمایل زبان آموز از سوی مدیریت آموزشی معرفی می‌شود. زبان آموزان با شرکت در جلسه مشاوره رایگان با استاد مربوطه و نحوه آموزش آشنا می‌شوند. مدیر آموزش با کمک مشاور، برنامه اختصاصی آموزش هر زبان آموز را با توجه به نیاز و هدف او طراحی می‌کنند. پیگیری‌های مداوم طی جلسات مشخص از سوی مدیریت جزء اهداف اصلی گروه آموزش طلوع کمبریج است. هدف از این پیگیری‌ها سنجش دانش زبان متقاضی شرکت در کلاس و ارزیابی عملکرد استاد است. ضمنا آزمون‌های خاص به منظور سنجش زبان آموزان در کلاس خصوصی EPT برگزار می‌شود.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 5 (3 امتیاز دهی)
نمایش 4 دیدگاه
 • زبان آموز
  حسین مدیری

  واقعا این آزمون ept چیه 🤔

  • زبان آموز

   در پاراگراف دوم کاملا توضیح داده شده. اگر هر کی تو ایران میخواد دکترای دانشگاه آزاد بخونه. میتونه تو این امتحان شرکت کنه و اگر با نمره بالای 50 قبول بشه. میتونه موقع مصاحبه این نمره و ارائه کنه . چون برای آزمونهای دکترا تو ایران باید به زبان عمومی – انگلیسی تسلط داشته باشی.

 • زبان آموز
  sara

  این همه آزمون زبان……………
  کدوم از همه بهتر و کاربردی تره ؟

 • زبان آموز
  akram

  عالی بود.خسته نباشی

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

معرفی منابع آزمون EPTمنابع آزمون EPTآزمون تخصصی eptمجموعه سوالات آزمون eptسوالات آزمون eptآزمون تخصصی ept