آزمون تافل

آزاده میردار
توسط

آزمون تافل

دوره آزمون تافل

آزمون تافل که به عنوان قدیمی‌ترین آزمون مهارت سنجی زبان انگلیسی بشمار می‌رود نیز همواره مورد استقبال زبان آموزان قرار گرفته است. در این مطلب به چهار مهارت این آزمون اشاره می‌شود.


بخش‌های مختلف آزمون تافل TOEFL iBT

آزمون تافل به عنوان قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین آزمون مهارت سنجی زبان بشمار می‌رود. این آزمون که در گذشته به شکلهای مختلفی برگزار می‌شده در حال حاضر بصورت کامپیوتری و متصل به اینترنت برگزار می‌شود. TOEFL نیز مانند امتحان آیلتس در چهار بخش برگزار شده با این تفاوت که هر چهار بخش امتحان در یک روز انجام می‌شود. این آزمون از طرف شرکت ETS برگزار میشود و دارای مراکز مجاز متعددی در سرتاسر دنیاست.

 ریدینگ در آزمون تافل

بخش اول آزمون تافل بخش خواندنی می‌باشد. دارای چهل سوال بوده و معمولا سوالاتی در این بخش پرسیده می‌شود بصورت 4 گزینه‌ای می‌باشند. مدت زمان این بخش متغیر است. معمولا از 1 ساعت تا نود دقیقه. تعداد بخش‌های این سکشن نیز متغیر است بین 4 بخش یا 6 بخش است.

 لیسنینگ در آزمون تافل

بخش دوم آزمون لیسنینگ نام دارد. دارای بخش‌های متفاوتی بوده. تعدادی از سوالات به مکالمات بین دانشجویان اختصاص داشته و تعداد دیگر به مکالمه بین دانشجو و یک استاد و نیز سخنرانی می‌باشد. کل بخش بین یک ساعت تا نود دقیقه متغیر است. سوالات این بخش نیز 4 گزینه‌ای بوده و ارائه سوالات پس از پخش لیسنینگ انجام می‌شود. پس این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که نت برداری به شکل درست و اصولی انجام شده ارتباط بین اجزا کاملا شناسایی و یادداشت شوند.

اسپیکینگ در آزمون تافل

بخش سوم امتحان اسپیکینگ نام دارد. دارای شش سوال می‌باشد. موفقیت در این بخش منحصرا به مهارت گفتاری اختصاص ندارد بلکه زبان آموز باید دارای توانایی‌های گوناگون در مهارت‌های لیسنینگ و ریدینگ نیز باشد تا بتواند تمام سوالات را به درستی پاسخ دهد. مدت زمان اختصاص یافته به این بخش 30 دقیقه می‌باشد و جوابها پس از ضبط شدن در میکروفن به سازمان ارسال شده و در آنجا نمره گذاری می‌شود.

رایتینگ در آزمون تافل

بخش چهارم این آزمون که دارای دو بخش میباشد و طول مدت آن یک ساعت است و دارای دو بحش می‌باشد. بخش اول ترکیبی از مهارت‌های شنیداری خواندنی و نوشتاری می‌باشد و بخش دوم به انشا نویسی اختصاص دارد. همانطور که از بخش اول مشخص است توانایی شنیداری و ریدینگ نتیجه بسزایی در کسب نمره بالا دارد.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (4 امتیاز دهی)
نمایش 4 دیدگاه
 • زبان آموز
  samira

  عالی بود ممنونم

 • زبان آموز
  mitra

  سلام خیلی ممنون از اطلاعاتی که درمورد آزمون تافل در اختیارمون گذاشتید.

 • زبان آموز
  afsaneh

  در این پستتون خیلی جامع و امل درمورد آزمون تافل گفته اید ممنون از این اطلاعات عالیتون که رایگان در اختیار ما گذاشتید

 • زبان آموز
  elham

  سلام وای چه عالی قابلیت اشتراک گذاری گذاشتید من راحت تونستم مطلبتون رو برای دوستم بفرستم ممنون از امکاناتتون.

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-235-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-235-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

معرفی منابع تافلمنابع تافلآزمون تخصصی TOEFLآزمون تافل چیست؟تافل چیست؟آزمون تخصصی TOEFL