آزمون آیلتس چیست؟

آزاده میردار
توسط

آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس چیست؟ ielts test

آزمون آیلتس چیست؟ چه کسانی می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند؟ انواع آزمون و نکات دیگری که شما بدنبال پاسخ آن هستید بطور خلاصه در این پست ارائه می‌شود. مرکز آموزش خصوصی طلوع کمبریج کلاسهای خصوصی آماده‌سازی آزمون آیلتس را با بهره‌مندی از اساتید با تجربه برگزار می‌کند:


آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس چیست پرسشی است که هر متقاضی IELTS بدنبال پاسخ آن است. آزمون آیلتس یا آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی که معادل انگلیسی آن The International English Language Testing System است. مختص افرادی است که قصد مهاجرت از راه ادامه تحصیل یا کار به کشورهای انگلیسی زبان دارند.


بخش‌های آکادامیک و عمومی آزمون آیلتس

بخش های آکادامیک و عمومی آزمون آیلتس، با دو نوع آزمون در دسترس متقاضیان است: آیلتس آکادمی، مربوط به افرادی است که دارای تحصیلات عالی هستند یا درخواست ثبت‌نام حرفه‌ای می‌کنند. آیلتس عمومی نیز برای افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و انگلستان را دارند، شامل می‌شود. ضمنا کسانی که درخواست تحصیلات متوسطه، دوره‌های آموزشی و تجربه کاری در کشورهای انگلیسی زبان دارند نیز دوره آیلتس عمومی را می‌گذرانند.

 


امتیازبندی آزمون آیلتس

امتیاز بندی آزمون آیلتس از ۰ تا ۹ سطح می باشد. برای این آزمون امتیاز قبولی وجود ندارد. ولی معمولاٌ نمره ۵ متوسط ونمره ۶ به بالا خوب تلقی می‌شود. همچنین، نمره پذیرش این آزمون در دانشگاه‌های کمبریج، آکسفورد و هاروارد حداقل سطح ۷ میباشد.

نتایج امتحان حدود ۲ هفته بعد از امتحان اعلام مى شود. فرم اعلام نتایج شامل ۵ نمره متفاوت است (۴ نمره مربوط به هریک از ۴ بخش آزمون است و یک نمره کل که معدل آن ۴ نمره است).

امتیاز ۱ به مفهوم آن است که داوطلب شرکت کننده فاقد توانمندى استفاده از زبان انگلیسى می باشد و امتیاز ۹ به مفهوم آن است که داوطلب داراى توانمندى بکارگیرى زبان همانند یک فرد انگلیسى زبان تحصیلکرده مى‌باشد.
هریک از مهارتهاى چهارگانه بطور جداگانه از ۱ تا ۹ امتیاز دهى شده و در نهایت معدل از ۴ مهارت فوق محاسبه و اعلام مى‌گردد.


مهارت‌های آموزشی در آزمون آیلتس

آزمون آیلتس از ۴ بخش شنیدار، خواندن، نوشتن و مکالمه تشکیل شده‌ است. هر دو بخش‌های آکادامیک و عمومی آزمون آیلتس با اعتبار و روایی بالا چهار مهارت زبان را ارائه می‌دهند: گوش دادن (listening)، خواندن (reading)، نوشتن (writing)و صحبت کردن (speaking) را شامل می‌شود. در یخش ساختار مقاله نویسی در نکات پیرامون مهارت نوشتن را میتوانید مطالعه نمایید. بخش شنیداری نیز اطلاعاتی در مورد مهارت listening برای شما ارائه شده است.


منابع آزمون آیلتس

در زمینه منابع آزمون آیلتس، سالانه مقالات و کتب مختلفی درباره روش مطالعه آزمون‌های مرتبط با آزمون‌های انگلیسی (IELTS-TOEFL iBT) در سرتاسر دنیا ارائه می‌شود. این آزمونها گاها باعث ایجاد نگرانی و سردرگمی‌های فراوان برای داوطلبان این آزمون‌‌ها شده است. لذا منابع آزمون آیلتس در ادامه توسط اساتید طلوع کمبریج معرفی می‌شود. طبقه‌بندی این بخش ‌ها از پایه تا پیشرفته است:

English File-Beginner ،Key Objective ،Complete IELTS 5-6.5 ،CompleteIELTS6.5-7.5

،Cambridge IELTS Tests.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    احسان

    توضیح خوبی بود

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

منابع آزمون آیلتس ielts referencesمنابع آزمون آیلتسآزمون تخصصی IELTSنتایج آزمون آیلتس TRFنتایج آزمون آیلتسآزمون تخصصی IELTS