آزمون آیلتس در یک نگاه

آزاده میردار
توسط

آزمون آیلتس در یک نگاه

دوره آزمون آیلتس در یک نگاه ielts test

آزمون آیلتس در یک نگاه چکیده ای از اطلاعات مهم و مفید از این آزمون است. در این مطلب به بخش‌های مختلف آزمون ielts، و مهارتهای مورد سنجش مانند شنیداری، بخش خواندن، نوشتاری و گفتاری بطور اجمالی پرداخته می‌شود. آیلتس در یک نگاه فرصتی را فراهم می‌آورد تا مرور دوباره‌ای بر بخش‌های آن داشته باشیم. برای شرکت در دوره‌های آمادگی آزمون آیلتس در کلاس‌های خصوصی طلوع کمبریج شرکت کنید.


 آیلتس در یک نگاه

آیلتس در یک نگاه عنوان پست امروز است. این آزمون از پر‌کاربردترین آزمون‌های سنجش زبان می‌توان به آیلتس اشاره کرد. سالانه بیش از ۲ میلیون بار این آزمون برگزار می‌شود. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت یا تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان و برخی کشورهای اروپایی دارند باید نمره قبولی مشخصی در آزمون IELTS کسب کنند. در زمان کمتر از سه ساعت آزمون آیلتس میزان مهارت های شنیداری گفتاری نوشتاری و خواندن شما را می سنجد.

آیلتس عمومی و آیلتس آکادمیک

آیلتس عمومی و آیلتس آکادمیک جزء بخش‌های اصلی این آزمون است. بخش  گفتاری و شنیداری برای هر دو نوع آزمون یکسان است و تنها بخش نوشتاری و خواندن متناسب با نوع آزمونی که در آن شرکت کرده‌اید متفاوت است. تمام بخش‌های این آزمون در یک روز انجام می‌شود و فقط زمان و مکان برگزاری بخش گفتاری ممکن است طبق نظر مرکز آزمون تغییر کند. مدت این آزمون در دو سطح عمومی و آکادمیک دو ساعت و ۴۵ دقیقه است.


بخش شنیداری

مدت زمان بخش شنیداری ۳۰ دقیقه است. بخش listening شامل ۴ فایل صوتی مختلف است. این بخش به درک شما از ایده کلی و جزییات آن چه شنیده‌اید و برداشت شما از سخنان گوینده(ها) است.


بخش خواندن

مدت زمان در نظر گرفته شده برای بخش خواندن ۶۰ دقیقه و تعداد سوالات آن ۶۰ تاست. این بخش در آزمون آکادمیک و آزمون کلی متفاوت است.


بخش نوشتاری

بخش نوشتاری ۶۰ دقیقه است. این بخش شامل دو Task می‌شود. و طبق دو سوال مختلف از شما خواهند خواست دو انشای مختلف با فرمت و تعداد کلمات مشخص بنویسید. این بخش در آزمون آکادمیک و آزمون کلی متفاوت است.


بخش گفتاری

بخش گفتاری یا speaking ممکن است ۱۱ تا ۱۴ دقیقه طول بکشد. اصطلاحات و کلماتی که استفاده می‌کنید مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این بخش شامل سه قسمت است.

در قسمت اول امتحان گیرنده از شما در مورد خود و گذشته‌تان می‌پرسد. در بخش بعد به شما  تصویری نشان داده می‌شود و از شما سوالی در مورد آن پرسیده میشود. در بخش آخر در مورد موضوعی که در بحث‌های پیشین در مورد آنها صحبت شد بحث می‌شود.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 4 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    محمد

    ای کاش توضیحاتتون مفصل تر بود

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-235-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-235-1193
رایتلیهای عزیز0922-327-6626

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش آمادگی آزمون آیلتس ielts testآمادگی آزمون آیلتسآزمون تخصصی IELTSآموزش محاسبه نمونه اسپیکینگ آیلتس ielts speakingمحاسبه نمونه اسپیکینگ آیلتسآزمون تخصصی IELTS