آداب و معاشرت فرانسوی‌ها

آزاده میردار
توسط

آداب و معاشرت فرانسوی‌ها

آموزش آداب و معاشرت فرانسوی‌ها french greeting

آیا با آداب و معاشرت فرانسوی‌ها آشنایی دارید؟ اگر قصد دارید به فرانسه سفر کنید تا چه حدی با رفتار و فرهنگ آنها آشنا هستید؟ متن زیر را بخوانید حتما در سفر به فرانسه مفید خواهد بود. در جلسات بعدی ادامه بحث آداب معاشرت فرانسوی‌ها برای شما ارائه خواهد شد.


فرانسوی‌ها از شما چه توقعی دارند؟

فرانسوی‌ها از شما چه توقعی دارند؟ سوال مهم در سفر به فرانسه است که از خود خواهید پرسید. در حالیکه برخی از مردم بر این باورند که فرانسوی‌ها انسانهای مودب و خوش برخوردی نیستند، می‌توان اینطور عنوان کرد که این تفکر تنها درک نادرستی از فرهنگ فرانسه و سوء تفاهمی بیش نیست. مردم فرانسه در واقع، مودب و فروتن هستند تصور کنید شما حداقل اطلاعات از زبان فرانسه دارید، اما با این جال شما سفر فوق‌العاده‌ای را در فرانسه خواهید داشت. در صورتیکه پایه رفتار و آداب اجتماعی فرانسه را بدانید این شرایط لذت بخش برای شما میسر خواهد شد.

شما می‌بینید که مبادی آداب بودن برای فرانسوی‌ها بسیار مهم است و همه از این رفتار پیروی می‌کنند. فقط یک bonjour ساده برای شما همه درب‌ها را باز می‌کند:

هنگامی که وارد یک فروشگاه می شوید، به صاحب مغازه bonjour بگویید. مثلا وقتی سوار اتوبوس می‌شوید، به راننده bonjour می‌گویید. صبح به همکارانتان bonjour می‌گویید و غیره. اگر نتوانستید از اینها استفاده کنید به احتمال زیاد شما به عنوان یک فرد غیر متمدن و بی ادب شناخته شده و چنین تصویر اشتباهی را از خود به نمایش می‌گذارید.

همچنین عبارات پایه مانند merci و s’il vous plaît را استفاده کنید. بیان کردن این کلمات و عبارات راه طولانی برای شما باز خواهد کرد. شما متوجه خواهید شد که بر خلاف کلیشه های فکری، زبان فرانسه دلچسب و مردم فرانسوی می‌توانند بیش از تصور بسیار مهربان و سازگار باشند.

در سفر خود به فرانسه و گشت در بین مردم، همیشه افراد را با عنوان موسیو، مادام یا مادمازل صدا کنید ، مگر اینکه از شما بخواهند اسمشان را صدا بزنید. شاید فکر کنید بیش از حد رسمی به نظر برسد اما هنگامی که شما در فرانسه هستید، بهتر است که مطابق قانون رسمی باشید. صدا زدن با اسم کوچک به طور کلی برای خانواده و دوستان مرسوم می‌باشد، بنابراین هرگز تصور نکنید که از اسم کوچک افراد استفاده کنید مگر اینکه قبلا کاملا با آن فرد آشنا شدید. حتی پس از صمیمیت، باز هم باید بپرسید که آیا درست است یا اجازه دارم شما را با اسم کوچک صدا بزنم.

هنگام صحبت با مردان بالغ موسیو، مادام برای همه زنان بالغ (صرف نظر از اینکه ازدواج کرده یا نه و خانمهای بالای 18 سال ) استفاده کنید، و مادمازل برای خانم‌های زیر 18 سال بکار برده می‌شود. استثنایی هم وجود دارد که پیشخدمت‌ها را با عنوان مادموازل صدا می‌زنند.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
نمایش 2 دیدگاه
 • زبان آموز
  حسن

  من اولش اصلا متوجه نشدم
  سفر به فرانسه یا زبان فرانسه در سفر و …

  ولی بقیه مطلب مفید بود مخصوصا برای کسایی که برای اولین بار می‌خوان برم فرانسه

  فقط ای کاش صوت تلفظ اصطلاحات و لغات رو هم بذارید

  تشکر

 • زبان آموز
  جواد

  فرانسه باید جذاب و دیدنی باشه

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش اصطلاحات خشکشویی به زبان فرانسه laundry speaking frenchاصطلاحات خشکشویی به زبان فرانسهمکالمه زبان فرانسه در سفرآموزش مکالمه فرانسه در گمرک customs French learningمکالمه فرانسه در گمرکمکالمه زبان فرانسه در سفر