آب و هوا در زبان فرانسه

آزاده میردار
توسط

آب و هوا در زبان فرانسه

گفتن آب و هوا در زبان فرانسه

آب و هوا در زبان فرانسه چگونه توصیف می‌شود؟ برای اینکه بتوانید جواب سئوالات خود را در درس فرانسه بیابید. پیشنهاد می‌کنم مطالب مختلف سایت آموزشی زبان طلوع کمبریج را بخوانید. با شرکت در کلاس‌ خصوصی مکالمه زبان فرانسه تضمینی فرانسه را بسیار آسانتر از حد تصور خود بخوانید.

آب و هوا در زبان فرانسه

آب و هوا در زبان فرانسه یکی از درس‌های مکالمه است. همانطور که همه می‌دانیم در همه‌ی زبانها صحبت کردن درباره آب و هوا یکی از تکنیک‌های شروع مکالمه با افراد است. در دوره آموزش مقدماتی مکالمه زبان فرانسه طلوع کمبریج نحوه‌ی گفتن آب و هوا را برای شما در کلاس‌های خصوصی توضیح می‌دهیم. امروز نیز اشاره‌ای کوتاه به این درس خواهیم داشت. بهتر است تفاوت در نحوه گفتن آب و هوا را در زبان انگلیسی و فرانسه توضیح دهم.

گفتن آب و هوا در زبان فرانسه با انگلیسی متفاوت است. مثلا برای گفتن هوا بادی است، این اصطلاح را بکار می‌برند: “It’s windy” اما فرانسوی‌ها می‌گویند:

“There is some wind”. این قاعده در مورد دیگر شرایط آب و هوایی نیز یکسان است. انگلیسی ها برای گفتن هوا از It is استفاده می‌کنند. اما فرانسوی ها عبارت”…il fait” را بکار می‌برند. “…il fait” در انگلیسی همان (“it makes / does”) است.


il pleut
it’s raining

هوا بارانی است


il neige
it’s snowing

هوا برفی است


il y a du vent
it’s windy

هوا بادی است


il y a du brouillard
it’s foggy

هوا مه آلود است


il fait chaud
it’s hot

هوا گرم است


il fait froid
it’s cold

هوا سرد است


qu’est-ce qu’il fait beau!
what a nice day!

چه هوای خوبی


il fait un temps affreux
the weather is terrible

هوا افتضاح است


l’orage
storm

طوفان


la neige
snow

برف


la grêle
hail

تگرگ


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. آموزش رایگان زبان آنلاین قابل دسترس همه زبان آموزان و کاربران عزیز است.

قابل توجه زبان آموزان تهرانی !! علاوه بر دریافت خدمات رایگان آنلاین، کلاس‌های خصوصی طلوع کمبریج در محل کار یا منزل زبان آموزان برگزار می‌شود. مدیریت آموزشی در طول دوره نظارت مستقیم بر نحوه یادگیری و آموزش‌ها دارد. برای اینکه از پکیج‌های تخفیف ویژه باخبر شوید، فرصت را از دست ندهید و با شماره‌های روی صفحه تماس بگیرید.

یادگیری زبان دنیای شما را تغییر می‌دهد.

A new language is a new life ,so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

دوره کلاس خصوصی مکالمه زبان فرانسه تضمینیکلاس خصوصی مکالمه زبان فرانسه تضمینیمکالمه فرانسه مقدماتیدرس مکالمه مقدماتی زبان فرانسهمکالمه مقدماتی زبان فرانسهمکالمه فرانسه مقدماتی